Na zámku bude strašit

Bělá pod Bezdězem – Už v sobotu na bělský zámek zavítají strašidla. Na pohádkový muzikál Ať žijí strašidla, který vypráví příběh malé holčičky a jejich kamarádů z jiného světa v podání divadelního Souboru Metropolitního divadla Praha, se nejen děti mohou těšit od 19 hodin.

Kempovali v parku

Mladá Boleslav – Slunečné počasí posledních dní je jako stvořené pro kempování. Toho se rozhodla využít i skupinka místních bezdomovců, která si v jednou ze zdejších parků postavila něco jako stan. To se ale nelíbilo jednomu z občanů, který vše nahlásil na městskou polici. Hlídka na místě následně zjistila tři muže a ženu, kteří místo skutečně využili ke kempování. Strážníci jim přikázali plochu uklidit a místo opustit. Když ale hlídka za dvě hodiny prováděla další kontrolu, zjistila, že bezdomovci jejich příkazu neuposlechli, a proto byla celé věc oznámena ke správnímu řízení. Za asistence hlídky skupina místo uklidila a opustila.

Vizualizace developerského projektu, jehož realizace by měla proběhnout v místech restaurace Koliba na Štěpánce v Mladé Boleslavi.
Ukončí kauzu Štěpánka výměna pozemků?

Lidé vzali koupaliště ztečí

Mladá Boleslav – První srpnový den byl zatím nejteplejším dnem letošního roku a o dva stupně dokonce překonal dosavadní teplotní rekord pro tento den. Není tedy divu, že na městském koupališti opět padaly rekordy. V úterý se přišlo do areálu na Jičínské ulici ochladit 4211 lidí, nedělní rekord tak byl překonán takřka dvojnásobně. „Absolutně nejvyšší byla i návštěvnost nočního koupání, této možnosti využilo 407 lidí,“ podotkla mluvčí magistrátu Šárka Charousková. 

Za plotem pozoroval plavce

Mladá Boleslav – Rekordní návštěvnost posledních dní na městské koupaliště k rekreačnímu areálu přitáhla i muže, kterému k radosti stačilo postávat za plotem… a onanovat. Hlídka městské policie, která na místo ve středu večer po 19. hodině dorazila, nikoho nedohonila.

Programu kina vévodí akce

Mladá Boleslav – Multikino CineStar v Bondy centru dnes uvádí akční thriller Atomic Blonde: Bez lítosti (16.00, 18.40, 21.10), animovanou komedii Auta 3 (13.40), akční krimi Baby Driver (16.10, 20.10), válečný snímek Dunkerk (15.00, 17.40, 20.00), animovanou komedii Já, padouch 3 (13.30, 14.10, 15.30), dobrodružný animovaný film Letíme (13.00), akčního Spider-Mana: Homecoming (17.20) a akční sci-fi Valerian a město tisíce planet. Kino Mnichovo Hradiště rovněž dnes uvádí Valeriana a město tisíce planet.

Zřícenina hradu Zvířetice míří na televizní obrazovky. Štáb České televize tu natáčel příspěvek do pořadu Toulavá kamera, a to o projektu Vision21: Ztracený zámek hraběnky Eleonory. Ten mimo jiného představuje dávnou podobu zámku.
OBRAZEM: Zvířetice se objeví na televizní obrazovce