Uzavírka je rozdělena do několika etap. V té první je uzavřen chodník v Laurinově ulici směrem pod nemocnicí ve směru ke křižovatce s třídou Václava Klementa. V tomto úseku dojde mimo jiného i k posunutí autobusové zastávky. Ve druhé etapě pak navíc dojde na křižovatce zmíněných ulic také k zúžení jednoho jízdního pruhu. Ve třetí etapě bude uzavřen chodník v ulici Václava Klementa.

Lidé kritizují opravy chodníků

Mladá Boleslav – Jarní očista města je každoročně obdobím, kdy vzniká seznam potřebných oprav a vylepšení veřejného prostoru. Aktuálně probíhají opravy hned několika chodníků. Hotovo je už například na náměstí Republiky nebo ve Viničné. Právě opravy chodníků, a zejména těch sestavených z dlažebních kostek, jsou ovšem na sociálních sítích předmětem kritiky. Několik Boleslaváků cíleně dokumentuje lapsy, kdy dělníci například nerespektovali geometrické uspořádání kostek a sestavili po opravách kostky zcela nahodile.

Ilustrační foto
Boleslavská vinice má naději na větší úrodu

Skauti sjíždějí finské řeky

Mladá Boleslav – V roce 80. výročí svého založení uspořádal 8. oddíl vodních skautů z Mladé Boleslavi svou třináctou expedici, která nese název Bílý sob. Osmička se totiž tentokrát vypravila do Finska, konkrétně do jeho severní části, takzvaného Laponska. Na výpravě, která se plánovala dlouho dopředu, skauti z Čech i jejich zahraniční přátelé poznávají místní kulturu, setkávají se s divokými zvířaty a především sjíždějí chladné řeky. Jak nám vzkázal Jaroslav Bubla Šebek, vedoucí oddílu, vyprávění z cest by už nyní vydalo na celé vydání Boleslavského deníku. Vodní skauti vyrážejí na zahraniční expedice každé dva roky.

Benátky mají dvě nové ulice

Benátky nad Jizerou – Hned dvě nově zrekonstruované ulice mají obyvatelé Benátek. Opravou prošla ulice Platanová, která byla řešena jako dopravně zklidněná zóna s maximální povolenou rychlostí 30 kilometrů v hodině. Proto tam byl umístěn dlouhý zpomalovací práh. Rovněž došlo k navýšení počtu parkovacích míst a vzniklo tam celkem čtyřiapadesát nových stání. Akce stála přes devět milionů. Nový povrch dostala i ulice Ve Kbele, kde mimo jiného došlo k odvodnění komunikace a k rekonstrukci veřejného osvětlení a rozhlasu. Tato část stála bezmála sedm milionů korun. 

Na Travinách u Benátek nad Jizerou přišla na svět dvě nová mláďata zubrů.
Mláďata přišla na svět v zubří porodnici