Škola bude šetřit energií

Kněžmost – V Kněžmostě se připravuje revoluční projekt, a to modernizace budovy základní školy. Ne ovšem ledajaký. Nový objekt by měl být ve finále maximálně energeticky úsporný a doplněný o solární elektrárnu. V podstatě by měl být energeticky soběstačný. Celkový rozpočet stavby činí více než 100 milionů korun, přičemž ministerstvo financí přislíbilo dotace ve výši 70 milionů korun. Výuka zatím bude probíhat v historické části budovy v improvizovaných prostorách. 

Obec představí nové změny

Brodce – U příležitosti oslav 95. výročí od založení základní školy v Brodcích představí obec k začátku školního roku dokončené projekty. Je to například nový plot okolo školního areálu, který obecní kasu vyšel na dva miliony korun. Zrekonstruované je také sociální zařízení a šatny v brodecké sokolovně, jejichž cena byla okolo 1,5 milionu korun. Částku obec zaplatila také ze svého rozpočtu.

Křižovatkou řidiči projedou až v září

Dobrovice – Hlavní město českého cukrovarnictví trápí od pondělí další dopravní omezení. Po uzavření silnice z Jemníku na Bojetice, které řidiče nutí jezdit do Mladé Boleslavi objížďkou, bude až do konce měsíce zcela uzavřena jedna místní komunikace přímo ve městě. Jde o křižovatku ulic Husova, Fučíkova a Smetanova. Důvodem uzavírky je pokládka finálního povrchu silnice. Husova ulice bude do konce srpna slepá z obou směrů, do Smetanovy ulice bude umožněn vjezd horem z ulice Husova, Fučíkova ulice bude přístupná z Palackého náměstí.

Kdo získá letos cenu města?

Mladá Boleslav – Až do konce září přijímá magistrát nominace osobností, které svou prací a životem přispívají k tomu, že je Mladá Boleslav lepším místem. Návrhy lze na příslušném formuláři osobně podat na odboru školství nebo e-mailem na adrese vernerova@mb-net.cz. Cena se uděluje každoročně 28. října.