Z kuchyní zmizí staré lednice

Mečeříž – V sobotu 23. září proběhne v Mečeříži mobilní svoz nebezpečného odpadu a odpadu určenému ke zpětnému odběru. Začátek svozu je v 8.45 u budovy obecního úřadu. Mezi odpady, které budou přebírány, patří elektrospotřebiče v kompletním stavu, pneumatiky a nebezpečný odpad, například oleje a rozpouštědla.

Ambulance budou zavřené

Mladoboleslavsko – Provoz některých nemocničních ambulancí bude během září omezen. Už dnes bude uzavřena podiatrická ambulance, jejíž dveře zůstanou zamčeny i 21. září, kdy rovněž nebude v provozu kostní ambulance. V pátek zůstane zavřená endokrinologická ambulance. Největší omezení pak proběhne 29. září, kdy se nebude ordinovat na interním sonu, zavřená zůstane i obezitologická a diabetologická ambulance, která nebude v provozu ani v Mnichově Hradišti. 

Nový plán rozvoje města je schválen

Bělá pod Bezdězem – Zastupitelé města schválili nový strategický plán rozvoje. S dokumentem, který upřesňuje, jak se město bude v dalších pěti letech rozvíjet, se zájemci mohou seznámit na webových stránkách města nebo na městském úřadě. Místní sev něm mimo jiného dozví, jaké problémy město nejvíce tíží, jaké jsou jeho priority nebo nejbližší i vzdálené cíle.

Město začnou hlídat kamery

Kosmonosy – Město sousedící s Mladou Boleslaví by se už brzy mělo dočkat svého vlastního kamerového systému, který bude dohlížet na bezpečnost obyvatel. Město už zadalo podklady pro výběr zhotovitele systému. 

Cyklostezka bude delší

Mladá Boleslav – Správa komunikací dokončila rekonstrukci chodníku na třídě Václava Klementa v úseku od parkoviště u střediska Máj až po Laurinovu ulici. Ve městě pokračují další opravy komunikací v různých lokalitách. Například se pracuje na opravě schodiště a dlažby ve vozovce ve Vodkově ulici. Dále se rozebíhají práce na opravě chodníku a pokračování nové cyklostezky od třídy T. G. Masaryka podél Havelského parku směrem k náměstí Míru.

Dětské oddělení má nové monitory dechu

Mladá Boleslav – Primářka dětského oddělení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice Jaroslava Chrtková převzala deset nových monitorů dechu Babysense II v hodnotě bezmála třicet tisíc korun. Nové monitory, jež byly zakoupeny z finančního daru od soukromé firmy a Středočeského kraje, nemocnici předala Nadace Křižovatka. „Životnost monitorů je asi dva roky, takže jejich obměna je skutečně nezbytná,“ vysvetlila primářka Chrtková.

Provoz budou řídit semafory

Sukorady– V době od 18. září až do 30. listopadu bude etapově probíhat oprava silnice první třídy číslo 16 v Sukoradech. Během prací tam bude provoz řízen semafory. Od 15. října bude platit úplná uzavírka křižovatky na Husí Lhotu. Etapa začínající 11. listopadu bude zasahovat do křižovatky na Dlouhou Lhotu.