Ještě než v 16.15 hodin vypukne zápas mistrovství světa v hokeji, ve kterém český tým nastoupí proti sestavě Švýcarska, bude si s fanoušky hokeje povídat Boris Žabka, trenér BK Mladá Boleslav, a Dominik Skořepa, boleslavský hokejista, který se po těžké nehodě vrací do běžného života. Beseda začíná už v 15.45 a projekce zápasu na ni naváže. 

Troufli si na Frankensteina

Mladá Boleslav – Herec městského divadla Luděk Jiřík vede již 22 let dětské divadelní studio, které se v poslední době schází na malé scéně zdejšího divadla. Současný ansámbl už za dva týdny představí plody své práce. Mladí aspiranti herectví právě dozkušují hororovou inscenaci Frankenstein na motivy klasického příběhu o stvoření umělého člověka. Diváci se mohou těšit na chvíle napětí, lásku i humor – inscenace má totiž výrazný parodický nádech. Premiéry se uskuteční v pondělí 29. května v e 14 a 16.30 hodin na malé scéně městského divadla, reprízy o den později v 9 a 11 hodin. 

Fanoušci z Libice nad Cidlinou na utkání ČR:Bělorusko (Paříž, AccorHotels Arena).
Fandíte českým hokejistům? Pošlete nám fotku!

Cyklus zahajuje Zindulka

Mnichovo Hradiště – Největší čeští herci v životních rolích. Takový podtitul má cyklus Jaro hereckých osobností, na který aktuálně zve Klub Mnichovo Hradiště a který inscenací Návštěvy u pana Greena dnes v 19 hodin otevírá Stanislav Zindulka. Hradiště 1. června dále přivítá Ivu Janžurovou, 17. června Simonu Stašovou. 

Blíží se folkový Isarafest

Mladá Boleslav – Už posedmé uspořádá boleslavská kapela Isara, která se zaměřuje především na lidové písně britských ostrovů s přesahy do folku a rocku, svůj letní festival, který každoročně hostí zahrada bývalé dětské nemocnice v Havlíčkově ulici. V neděli 4. června se úderem 14. hodiny na podiu vystřídá Alternativa, Humenéčko, Bob a Bobci, Bikini, Rendez Fou, Iva Marešová a Aliaksandr Yasinski a na závěr také Isara. Hosty si Isaráci vybírali z toho nejlepšího, co slyšeli během celého roku na desítkách festivalů, jichž se účastnili. 

Pilotovi, který nouzově přistál u Bezděčína, pomohli místní.
Pilot nouzově přistál v poli, na silnici mu pomohli místní

Po setmění do kina na horor

Mladá Boleslav – Multikino CineStar v Bondy centru dnes uvádí britsko-australsko-americký film Král Artuš: Legenda o meč (17.20, 20.00 ve formátu 2D, 18.50 hodin ve formátu 3D), americké dobrodružné sci-fi Strážci galaxie Vol. 2 (15.20, 18.10, 21.00 ve formátu 2D, 13.40, 17.10 ve formátu 3D), animovanou rodinnou komedii Mimi šéf (13.10, 15.10), animovaný rodinný film Šmoulové: Zapomenutá vesnice (13.10), rodinnou komedii Špunti na vodě (13.10, 15.10), české drama Zahradnictví: Rodinný přítel (20.00), sci-fi drama The Circle (16.30) a horor Uteč (21.30 hodin). 

Vedlo se Obrubům i Plazům

Mladoboleslavsko – O víkendu odstartoval další ročník Boleslavského poháru v požárním sportu. Na fotbalové hřiště v Dlouhé Lhotě se v sobotu sjelo celkem 67 týmů, které bojovaly o medaile, poháry i cenné body. Mezi muži se na špici dostaly týmy Obrubů, Nové Vsi u Bakova a Doubravičky, z žen zvítězily Plazy následovány Veselou a Smilovicemi. Na prvních třech místech v kategorii starších dětí se umístila Doubravička, Bakova nad Jizerou a Petkovy, mezi mladšími dětmi Bechov a opět Doubravička a Petkovy. V kategorii přípravka zazářili malí hasiči z Bechova následováni Petkovy a Březnem. 

Zástupci redakce kosmonoského školního časopisu převzali v Praze ocenění za nejlepší středočeský školní časopis.
Kosmonoský školní časopis vyhrál potřetí v řadě