Jaselskou ulici obsadili dělníci

Mladá Boleslav - Radní města Mladá Boleslav plánují na letošní rok řadu rekonstrukcí a uzavírek, které zkomplikují již tak složitou dopravu ve městě. Mimo tento ambiciozní plán začala včera, v úterý 27. února, v Jaselské ulici částečná uzavírka. Neplánovaně se zde začalo pracovat v místě křižovatky s Palackého ulicí. Důvodem uzavírky je oprava plynového potrubí, na němž došlo před nedávnem k havárii. Částečná uzavírka potrvá až do neděle 4. března.

Mcely projdou maškary

Mcely - Desátý březen se v obci ponese ve znamení masopustu. Průvod, pořádaný pod taktovkou spolku Děti Mcely, se vydá na pochod v deset hodin dopoledne. Trasa povede od hasičské zbrojnice k místnímu obecnímu úřadu, kde dojde k symbolickému převzetí klíčů od obce. Následně budou všichni, kdo si ji objednali, potěšeni písničkou.

U Kožicha bude masopust

Úherce - Sobotní odpoledne 17. března zpestří v Úhercích dětský maškarní ples. Akce, pořádaná místním osadním výborem a Sborem dobrovolných hasičů, začíná v 15 hodin v restauraci U Kožicha.

Město schválilo dotace

Mladá Boleslav - Radní před nedávnem schválili poskytnutí dotací do oblasti kultury, sportu a využití volného času. Podpory se tak dočká například FK Mladá Boleslav (11,1 mil. Kč na údržbu stadionu), FK Mladá Boleslav 4 mil. Kč (na sportovní činnost), BK Mladá Boleslav (4 mil. Kč na sportovní činnost), BK Mladá Boleslav (640 000 Kč na využití nebytových prostor), Městská společnost sportovní a rekreační areály (18 mil. Kč na provoz a údržbu sportovních zařízení), Florbal MB (2,8 mil. Kč na sportovní činnost), Slovanka MB (100 000 Kč na sportovní činnost), Kultura města MB (11,4 mil. Kč na provozní výdaje), Autoklub Česká Lípa (850 000 Kč Rally Bohemia), Klub historických vozidel MB (500 000 Kč Oldtimer Bohemia), MŠ Duha (450 000 Kč na činnost), nebo Dům dětí a mládeže (200 000 Kč na činnost).

Náruč uspořádá přednášku

Mnichovo Hradiště - Centrum pro rodinu Náruč uspořádá v hradišťském Volnočasovém centru přednášku s názvem První pomoc u dětí. Návštěvníci se dozvědí o základních pravidlech poskytování první pomoci při bezvědomí či krvácení nejen u dětí, naučí se resuscitačním postupům a budou poučeni také o akutních dětských nemocech. Přednáška proběhne v pátek 2. března od 10.30 do 12 hodin.

V Bakově se bude listovat

Bakov nad Jizerou - Scénické čtení z knížky „A taková to byla láska“ proběhne v Muzeu Bakovska 12. března v 17 hodin. Účinkovat budou Věra Holá a Zdeněk Černín. Akce je součástí projektu Listování Lukáše Hejlíka.

Lihovar se otevře veřejnosti

Dobrovice - Do tajů výroby lihu dá 3. března zájemcům nahlédnout dobrovický lihovar. Prohlídka zahrnuje část venkovních prostor lihovaru a také muzejní okruh, věnovaný technice a technologii. Začíná se od 10 hodin.

Muzeum představí oblékání

Dobrovice - Výstava s názvem Od turnýry k secesi začíná 6. března v prostorách Dobrovických muzeí na Palackého náměstí. Účelem výstavy je přiblížit návštěvníkům svět módy a oblékání na přelomu 19. a 20. století. Výstava bude k vidění až do 30. června, a to každý den od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.