Čápi už tam hnízdili dříve, místo ale bylo zpustlé. Dobrovolníci tam uklidili a město nechalo lokalitu prořezat. Luboš Dvořáček z firmy, která prořezy prováděla, se poté rozhodl obnovit i zaniklé hnízdo.

Stádo se vrátilodo města

Mladá Boleslav – Území Radouče se opět může pochlubit raritou. Po roce se tam vrátily kozy a ovce. Úkolem stáda, které se pohybuje v ohraničeném prostoru ve svahu nad dřevěným chodníkem z Podlázek, je likvidovat nejen nežádoucí křoviny, ale také podpořit druhovou diverzitu lokality. Pastvou koz navíc dochází k výrazné redukci nežádoucích nárostu křovin a invazního trnovníku akátu. Návštěvníci by zvířata v době pastvy rozhodně neměli krmit ani je rušit. Pokud počasí dovolí, stádo na Radouči zůstane nejméně až do konce srpna.

Večer patří japonské flétně

Mnichovo Hradiště – Ochutnat japonský čaj nebo si poslechnout malebný zvuk japonské flétny shakuhachi mohou zájemci tento čtvrtek od 19 hodin v Klubu s.r.o. Na netradiční nástroj zahraje v rámci Dnů japonské kultury Vladislav Matoušek. Společně se svou dcerou Veronikou Matouškovou posluchačům představí také zhudebněnou japonskou poezii.

Fotoklub oslaví 95. výročí

Mladá Boleslav – Jen málo stále fungujících spolků se může pochlubit takovou tradicí jako sokolský fotoklub, který si letos připomíná 95 let své existence. A jak jinak než výstavou. Její vernisáž se uskuteční v úterý 23. května ve Sboru českých bratří, výstava bude následně přístupná až do 25. června.

Dospělí malují na hedvábí

Mladá Boleslav – Odpočinout si a vyzkoušet si malbu na hedvábí mohou dospělí a děti od patnácti let věku tento čtvrtek od 16.15 hodin v ekocentru na zahradě domu dětí a mládeže. Při relaxačním tvoření si prostřednictvím konturové techniky a solných efektů vyrobí obrázek k zavěšení nebo malou vitráž do okna.

Spolek doprovázeli filmaři

Mladá Boleslav – Spolek DMO Pobyty zorganizoval o Velikonocích první letošní rehabilitační pobyt pro své členy, který se odehrál v Praze. Část pobytu s klienty trpícími dětskou mozkovou obrnou absolvoval rovněž štáb České televize mapující činnost spolku i život jeho předsedkyně Katky Maxové, která se pere se stejným postižením. Členové spolku byli ubytovaní v Centru Paraple, odkud se vypravili například do zoologické zahrady nebo aquaparku. Bavili se také při opékání špekáčků nebo malování kraslic. Každého klienta doprovázel osobní asistent.

Dnešní noc patří literatuře

Mladá Boleslav – Fanoušky současné evropské literatury dnes čeká tour po kavárnách a dalších zajímavých místech, kde budou herci předčítat ze zajímavých děl. Pozvání pořádajícího městského divadla přijali například režisér Obdřej Kepka, herci Radek Valenta a Roman Zach nebo dabérka Valerie Zawadská. Začátek je v 17 hodin a pak vždy o 40 minut později.