Dukelská ulice se znovu zavře

Mladá Boleslav - Ve čtvrtek 1. února začne několikaměsíční uzávěrka Dukelské ulice. Tentokrát půjde o lokalitu Dukelské ulice mezi křižovatkami s ulicemi Štefánikova a Laurinova. Důvodem úplné uzavírky je oprava kanalizace a vodovodního potrubí. Tyto práce si vyžádají další dopravní opatření v okolních ulicích, což se dotkne plynulosti provozu. Objízdná trasa povede ulicemi Jičínská a Laurinová. Uzavírka se dotkne i tras linek MHD. Rekonstrukce je plánována do 15. května, po skončení oprav podzemních sítí zde ovšem budou pokračovat opravy povrchů komunikace a s nimi spojená dopravní omezení.

Magistrát omezí provoz

Mladá Boleslav - V souvislosti s druhým kolem prezidentských voleb bude dnes na magistrátu města fungovat jen podatelna (Komenské náměstí 61) a služba na občanských průkazech. Veškeré podrobnosti k volbám naleznou občané na webu města v rubrice Volby. Zásadní změnou oproti prvnímu kolu prezidentských voleb je pouze to, že volební lístky lidé dostanou přímo ve volebních místnostech a nikoliv do svých poštovních schránek v místě trvalého bydliště.

Hledal nocleh v autě

Mladá Boleslav - Včera v ranních hodinách oznámila městské policii občanka z Jičínské ulice, že nějaký muž obchází v ulici všechna zaparkovaná vozidla a snaží se dostat dovnitř. Z kamerových záznamů policie zjistila, že se muži podařilo vniknout do jednoho z aut, kde ho také hlídka po příjezdu na místo našla. Muž polské národnosti uvedl, že zde chtěl jen přespat. Na Jičínku dorazila i hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dořešení

Pozor na dálniční známky

Mladá Boleslav - Všichni řidiči by měli s koncem ledna zbystřit. Od 1. února se totiž policisté zaměří na kontrolu platnosti dálničních kupónů. „Loňskou“ známku mohou užívat do konce měsíce. Od 1. 2. musí být tato známka odstraněna z čelního skla a vylepena nová. Vloni řešili mladoboleslavští policisté celkem 208 dopravních přestupků u řidičů osobních aut, kteří měli neplatnou, či chybějící dálniční známku.