Poražená srnka nejspíš odešla

Mladá Boleslav – „Poblíž místní prodejny v Jemníkách leží ve vozovce poražená srna,“ hlásil v telefonu na mladoboleslavské služebně městské policie hlas ve sluchátku. Pracovník městské policie ihned vyrozuměl odpovědného člena příslušného mysliveckého sdružení, který měl srnu z vozovky přijet odstranit. Následně strážníci zjistili, že se srna na ohlášeném místě již nenachází. „Zřejmě z místa po zotavení odešla,“ konstatoval ředitel Městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

Do parku se znovu může

Mladá Boleslav – Od neděle uzavřený lesopark Štěpánka je od včerejška znovu přístupný. Následky kalamity, která zapříčinila poškození stromů a dřevin po celém městě, se postupně daří odstraňovat. Na Štěpánce zůstávají dvě malá místa, kam lidé vstupovat zatím nesmí, a to u Dubců a u Tří křížů. Obě místa jsou viditelně označená. 

Následky vichřice se odklízí

Mladá Boleslav – Silný vichr napáchal v neděli na Mladoboleslavsku i v samotném městě řadu komplikací. Velké škody na stromech byly na Štěpánce, na Starém hřbitově, na menších zelených plochách na severním sídlišti, kolem náměstí Republiky a Rozvoje, i v různých vnitroblocích. Přestože odklízení škod pokračuje v plném tempu a velká většina nebezpečně nakloněných stromů byla již odstraněna, předpokládá se, že práce neskončí dříve než příští týden. 

Oprava jde podle plánu

Mladá Boleslav – Rekonstrukce nevyhovujícího povrchu parkoviště na Českobratrském náměstí, která začala 19. října, úspěšně postupuje kupředu. Všechny práce na novém vydláždění parkoviště by měly být hotové do konce listopadu. Oprava plochy, kterou hojně využívají návštěvníci divadla nebo Sboru českých bratří, sice nezvýší parkovací kapacitu, ale výrazně zlepší komfort motoristů. Ti totiž dosud museli parkovat na ploše plné nerovností a děr.