Nevěděli, kdo jim auto půjčil
Mladá Boleslav – Celkem originální výmluvu si pro městské strážníky připravila čtveřice lidí polské národnosti, která se pravděpodobně pokusila odcizit osobní vozidlo u jednoho z obchodních domů v Jičínské ulici. K jejich smůle si jich při jejich počínání všimla jedna z občanek, která podivné chování osob nahlásila městské policii. Ta se neprodleně dostavila na místo, kde Poláky zadržela. Ti své chování vysvětlili tak, že si automobil zapůjčili, ale bohužel si nepamatují od koho. Strážníci proto na místo povolali své kolegy ze státní policie, která si věc převzala k dalšímu šetření.

Na úřadě lze platit kartou
Mladá Boleslav – Na magistrátu lze nově platit kartou také přímo na přepážkách. Terminály jsou primárně určeny pro platbu správních poplatků. Celkem jich bylo nainstalováno 21. První zkušenosti jsou zatím pozitivní. K platbě na nich lze využívat karty VISA, Maestro, EC/MC, JCB a Dinners. Terminály ale nevydávají daňový doklad a lidé, kteří preferují platbu v hotovosti, mohou stále využívat pokladny. Kartou tedy nově lze platit na oddělení pasů, občanských průkazů, na Czech pointu a evidenci obyvatel, ale také na odboru dopravy. Tam můžete bezhotovostně hradit správní poplatky na oddělení registru vozidel, řidičských průkazů a techniků. Platebním terminálem disponuje také odbor životního prostředí, matrika, obecní živnostenský úřad na oddělení registrace a živnostenského rejstříku a také stavební úřad.

Chtěl slyšet oblíbenou píseň
Mladá Boleslav – Krátce před čtvrteční šestou hodinou večerní nahlásila jedna z občanek ulice Jana Palacha na tísňovou linku 158 opilého muže, který měl kopat do dveří místního rádia. Hlídka na místě skutečně našla opilce, jenž se do rádia marně dobýval. Muž hlídce sdělil, že na dveře pouze bouchal, a to z důvodu toho, že si chtěl nechat zahrát svou oblíbenou písničku. Vzhledem k tomu, že nedošlo ke škodě na majetku, byl muž z místa vykázán a strážníci se věcí již nezabývali.

Probíhá oprava chodníků
Mnichovo Hradiště – V ulicích Sadová a Průběžná probíhá oprava chodníku. Součástí akce je rovněž instalace nového veřejného osvětlení. V průběhu stavby bude snaha o co nejmenší dopravní omezení. Pokud vše půjde podle harmonogramu, práce by měly být hotovy do konce letních prázdnin.

Kino ovládne Padouch
Mladá Boleslav – Multikino CineStar v Bondy centru uvádí dnes i v neděli: Já, padouch 3 (11 hodin, 11.30, 12 a 13 hodin, 13.30, 14, 15, 16 a 17 hodin, 18.40, 19 hodin, 20.40, 21 hodin); akční film Transformers: Poslední rytíř (13.20, 15.30, 20 hodin); animovanou dobrodružnou komedii Auta 3 (11 hodin, 16.20); Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (18.30); komedii Holky na tahu (21.10). (jir)

Vydají se na výlet za lelky
Bělá pod Bezdězem – Noční výprava za lelky proběhne už dnes. Sraz zájemců je ve 20 hodin na parkovišti před volnočasovým areálem Vrchbělá. Průvodcem na terénní pěší exkurzy bude zoologem Vlastivědného muzea v České Lípě Miroslav Honců.

Na zříceninu míří Šmoulové
Podlázky – Michalovická putna bude dnes patřit dětem. Ve čtrnáct hodin tu totiž propukne Rodinný den, který bude plný zábavy. Bohatý program je připraven jak pro malé, tak velké návštěvníky. Děti se mohou těšit například na živé postavičky Šmoulů, malování na obličej, dílničky, balónky, vystoupení Nezávislého divadla, mnoho soutěží a spoustu další zábavy. Areál se otvírá hodinu před začátkem akce, předpokládaný konec je pak v 17 hodin. Vstup na akci je zcela zdarma.