Kamera sleduje čapí hnízdo

Mnichovo Hradiště - Pozorování života čápů v přímém přenosu se loni stalo v Mnichově Hradišti hitem. Online kamera je v provozu i letos a už se očekává návrat opeřenců z jejich zimoviště. Se změnami, kterými prošly webové stránky města, se však změnila rovněž adresa, na které lze čapí hnízdo 24 hodin denně sledovat. Nemůžete-li se dočkat, až budete znovu sledovat námluvy, hnízdění a líhnutí mláďat, uložte nebo poznamenejte si adresu capihnizdo.mnhra-diste.cz.

Pozemky mění majitele

Mladá Boleslav - Výstavba bytových domů na Štěpánce začíná získávat jasnější obrysy. V úterý se na katastrální mapě objevila změna vlastníka pozemků v okolí Koliby, kterým už není Josef Šulc, nýbrž společnost Rezidence Štěpánka se sídlem ve Vlastibořicích, společnost, která je navázaná na TopDesign Stavby, firmu se stejným sídlem, která aktuálně provádí přestavbu boleslavských kasáren na bytový dům. Vyjádření firmy k projektu připravujeme.

Čtěte také: Zimní pneumatiky v létě? Hazard

Sobota patří útěkové hře

Mladá Boleslav - Útěkové hry si získávají v Čechách stále větší oblibu. Na jednu takovou pozve tuto sobotu rovněž dům dětí a mládeže (DDM) Na Výstavišti, a to mezi 14. a 16. hodinou. Nebude se sice odehrávat přímo v boleslavské věznici, nýbrž v Pavilonu DDM za Májem, zábava to však rozhodně bude. Úkolem účastníků bude sesbírat kódy a uprchnout z uzavřené káznice. Připraveny jsou tři úrovně obtížnosti, od 4 do 10 let, od 11 do 14 let a nad 15 let.

Hádkou rušili noční klid

Mladá Boleslav - Hodinu po půlnoci vyjížděli strážníci do ulice Mjr. Frymla. Podle telefonátu občana tu noční klid rušili dva křičící muži. Jak uvedl ředitel strážníků Tomáš Kypta, hlídka na místě objevila dva podnapilé muže, kteří se hádali. Strážníci jim zkontrolovali doklady a jednomu dali blokovou pokutu. Jenže tím to teprve začalo. Druhý z mužů začal být na hlídku vulgární a agresivní, fyzicky je napadal a sám se navíc sebepoškozoval. Jelikož se nechtěl uklidnit, dostal pouta a putoval na záchytku.

Opraví hasičskou zbrojnici

Benátky nad Jizerou - Kompletní rekonstrukci čeká hasičskou zbrojnici v Dražicích, což je místní část Benátek. Radnice se rozhodla, že objekt, který už delší dobu není v dobré stavební kondici, zmodernizuje. Možná i právě proto, že se uvnitř zbrojnice nachází malý obchod se smíšeným zbožím. Součástí prací bude nejen oprava vnitřních prostor, ale také rozvodů vody, kanalizace, elektroinstalace, střechy, oken, fasády a další. Náklady na stavbu se vyšplhaly na 1,7 milionu a hotovo by mělo být 30. června.

Čtěte také: Policisté při noční službě zachránili život sebevraha

Seniorce šlo v noci o život

Mladá Boleslav - Drama s dobrým koncem se odehrálo ve městě ve středu před jedenáctou hodinou večer. Pracovnice pečovatelské služby Na Radouči volala strážníky s tím, že seniorka, která bydlí na náměstí Republiky, spustila alarm, ale dále už nekomunikuje a k ní do bytu se dostat nemůže, protože žena má v zámku klíče. Kromě městské policie na místo vyrazili také hasiči, kteří vyrazili dveře, a záchranáři. Ti ženu ošetřili. Přijel také syn pacientky, který zabezpečil dveře a maminku si vzal do péče.

Včelaři se budou vzdělávat

Sedmihorky - Restaurace Bowling Sedmihorky bude zítra dějištěm každoročního přednáškového dne včelařů, který organizují členové Včelařského spolku pro Mladou Boleslav a okolí z Hruboskalska. Od devíti hodin bude Tomáš Moravec přednášet o kombinovaném včelaření v průběhu roku, odpoledne vystoupí s příspěvkem o racionalizaci ve včelařství Jiří Šturma.

Festival Arabesque začíná

Mladá Boleslav Dnes začíná 8. ročník festivalu tance a orientální kultury, který pořádá Taneční škola Shareefa. Na dnešní Galashow vystoupí tanečnice z Česka i zahraničí, zítřek bude patřit soutěži v tanci. Festival se koná v domě s pečovatelskou službou v Havlíčkově ulici.

Tiskařský lis čeká na děti i dospělé

Bělá pod Bezdězem - Březen je měsícem knihy, na zámku jsou proto knižní ilustrace tématem sobotní dílničky. Od 13 hodin tam dostanou zájemci možnost vytisknout si na tiskařském lisu linoryt České brány od výtvarnice Františky Jelenové za asistence jí samé a její dcery.

Čtěte také: Zájem o seniorské bydlení je obrovský, kapacity nestačí