Naučte se královskou hru

Veselá - TJ Auto Škoda Mladá Boleslav a organizace Spokojený domov pořádají šachové odpoledne pro všechny generace. To se odehraje v Domě Ludmila na návsi ve Veselé v úterý 28. března od 16 hodin. Zváni jsou jak ostřílení hráči, tak začátečníci, které zkušení šachisté rádi do tajů královské hry zasvětí.

Psycholog Mertin inspiruje

Mnichovo Hradiště - Tým MAP Mnichovohradišťsko, který už řadu měsíců pracuje na místním akčním plánu rozvoje vzdělávání a jehož cílem je spokojenost učitelů, žáků, dětí v mateřských školách i organizací zabývajících se vzděláváním, chystá každý měsíc inspirativní přednášky či workshopy. V neděli 9. dubna přivítá v sále Gymnázia Mnichovo Hradiště Václava Mertina, předního dětského psychologa a autora desítek knih o dětech, učitelích a výchově. Přednáška bude otevřená všem se zájmem o téma výchovy a vzdělávání, a to zdarma.

Čtěte také: Byty pro dlužníky nejsou. Zákoník je zrušil

Oblíbený revival je zpátky

Dobrovice - Po roce do sálu Dobrovických muzeí opět zavítá kapela Brontosauři revival. Všichni milovníci písní bratří Nedvědů by tak měli zbystřit. Koncert se uskuteční v neděli 26. března od 15 hodin. Vstupné činí 50 korun.

Sklepáci míří do Hradiště

Mnichovo Hradiště - Svérázné Divadlo Sklep vystoupí opět v městském divadle se svou Besídkou 2017. Těšit se můžete na Davida Vávru, Milana Šteindlera nebo Jiřího Fera Burdu. Představení je naplánováno na 18. dubna.

S cizí kartou nepochodili

Mladá Boleslav - Na konci prosince sebrali tři mladiství chlapci na třídě Václava Klementa nedaleko ledové plochy před Škoda Muzeem batoh jeho jednačtyřicetiletému majiteli. Uvnitř našli jak doklady, tak platební kartu. S tou se následně pokusili vybrat z bankomatu peníze, ovšem bez úspěchu. Majitel si kartu včas zablokoval. Vůči mladíkům však za tento přečin policisté v pondělí 20. března zahájili jejich trestní stíhání, provinilcům hrozí až rok za mřížemi.

Muži ve slipech zima nebyla

Mladá Boleslav - Obyvatelé Mladé Boleslavi si v posledních dnech opakovaně stěžují na přítomnost bezdomovců v altánu na Štěpánce, kteří stavbu v lesoparku využívají k nocování. Na místo vyjížděla hlídka městské policie také v úterý, kdy oznamovatel nahlásil, že v altánu se nachází polonahý muž, který pokřikuje na kolemjdoucí. Strážníci na místě skutečně zastihli muže ve slipech, který jim vysvětlil, že si znečistil kalhoty, a tak je vyhodil. Jen ve spodním prádle mu prý zima nebyla. Na místě se společně s ním zdržovali další dva bezdomovci, kteří už si v altánu připravili nocleh, hlídka je však z místa vykázala a hadry, deky a peřiny nechala odklidit firmou Compag.

Čtěte také: Konec vyschlým studnám. Hradiště postaví vodovod

Vlastní prostěradlo nestačí

Mladá Boleslav - Do wellness zóny městského bazénu si návštěvníci mohli ještě nedávno nosit vlastní prostěradla a osušky. Od začátku měsíce mají však povinnost vyzvednout si při vstupu erární, a to z hygienických důvodů. Zápůjčka je zpoplatněna. Změna se některým pravidelným návštěvníkům nelíbí, protože se podle nich stává, že dochází k záměnám neoznačených ručníků a prostěradel. Podle náměstka primátora Daniela Marka bude označení brzy doplněno.

Sbor opět zakrývá lešení

Mladá Boleslav - Na opravách Sboru českých bratří se začalo pracovat už minulý rok, nyní práce pokračují druhou etapou. V interiéru probíhá především oprava provlhlých nosných zdí, blíží se také opětovné osazení rekonstruovaných vstupních dveří. Probíhá rovněž odsolování kamenných konstrukcí. Jednu z bočních stěn sboru už rovněž opět zakrývá lešení, které čeká na fasádníky. Opravy mají být hotové do června.

Pražská se dočká chodníků

Mladá Boleslav - Lidé, kteří denně chodí po Pražské ulici, zřejmě nejsou spokojeni s kvalitou chodníků. To by se mělo v nejbližší době změnit. Společnost Compag, která má na starosti veřejné prostranství v Mladé Boleslavi, se zaměří nejen a na tento chodník, ale i na opravu vylámaných palisád. Ty se povalují před garážemi u odbočky do Viničné ulice.

Hasiči dostali nové auto

Benátky nad Jizerou - Jednotka dobrovolných hasičů z Benátek nad Jizerou už může k zásahům v regionu jezdit v nové technice. Nedávno totiž dostali dopravní vozidlo Ford Tranzit za 850 tisíc. O financování se z devadesáti procent postarala dotace z krajského úřadu a ministerstva vnitra, zbylou částku zaplatily Benátky. Auto tak bude sloužit i pro potřeby města. Dosavadní vozidlo, které hasiči používali jedenáct let, podědili dobrovolní hasiči ze sousedních Dražic.

Divadýlko přivezlo ocenění

Mladá Boleslav - Amatérský divadelní soubor Divadýlko na dlani se minulý týden zúčastnil se svou novou inscenací Nebožka panina matka a Ještě jsme nekakali sestávající ze dvou aktovek krajské přehlídky Wintrův Rakovník. Přestože tentokrát si soubor postup na národní přehlídku v jihočeské Volyni nevysloužil, dočkal se několika ocenění. Čestným uznáním za herecký výkon byla ověnčena Klára Pabištová a Martin Weiss, Petr Matoušek se dočkal dokonce ceny za herectví.

Čtěte také: Škoda: Letošní rok bude patřit SUV a Yetimu