K setkání patří čestná salva

Mladá Boleslav - Umučené důstojníky, kteří přišli o život během druhé světové války, připomene pietní setkání pořádané místními legionáři už zítra před nově instalovanou a zrekonstruovanou pamětní deskou na budově bývalých kasáren v Jičínské ulici. Začátek je v šestnáct hodin. K akci, jíž se účastní i příslušníci Armády České republiky a vojáci v dobových uniformách, patří rovněž vystoupení dechové kapely a čestná salva.

Hostem je dnes Petr Tomčík

Mladá Boleslav - Do pořadu K věci na Českém rozhlasu Region Střední Čechy si dnes moderátor Tomáš Pancíř pozval Petra Tomčíka, ředitele Ropidu, který organizuje Pražskou integrovanou dopravu. K hlavním tématům rozhovoru přitom patří nejen rozšiřování Pražské integrované dopravy do dalších oblastí středních Čech. Dnešní pořad začíná po patnácté hodině na frekvenci 100,3 FM.

Čtěte také: Dýcháme vzduch plný škodlivin? Překvapivě ne

Vyhlásí sportovce za loňský rok

Benátky nad Jizerou - Nejlepšího sportovce za minulý rok už dnes vyhlásí v Benátkách nad Jizerou. Slavnostní akce startuje v 18 hodin v tamní sportovní aréně v ulici 5. května a samozřejmě se neobejde bez kulturního programu. O ten se postará nejen zdejší Základní umělecká škola J. A. Bendy, vystoupí také klub atletického rokenrolu Kolb Dance a ukázku ze své činnosti si připravili členové TJ Sokol Benátky nad Jizerou.

Rammstein opět na plátně, koncert nabídnou dvě kina

Mladoboleslavsko - Záznam koncertu německé kapely Rammstein in America uvedený v českých kinech na začátku letošního roku se setkal s velkým zájmem fanoušků. Distributoři proto uvolnili další záznam koncertu německých metalistů, tentokrát z roku 2012 z Paříže, opět pouze na jediný den. Na Mladoboleslavsku počítají s promítáním ve čtvrtek 23. března dvě kina, boleslavský Cinestar od 19 hodin a kino v Mnichově Hradišti po večerní projekci ve 21.15 hodin.

Z centra města zmizí herna

Mladá Boleslav - Herna Krijcos naproti Sportu v centru Mladé Boleslavi končí. Nájemce může sice prostory využívat až do konce dubna, už nyní je však zařízení mimo provoz. Podle informací z rady města by se na místo, kde v minulosti fungovala cukrárna, mohla cukrárna opět vrátit. Informoval o tom náměstek primátora Jiří Bouška Zájemce, který již o prostory projevil zájem, však musí nejprve projednat a schválit rada města.

Čtěte také: Studenti připomenou příběhy lidí, jimž režim bránil

Finálových písní je deset

Mladá Boleslav - Dětská nota, přehlídka dětské autorské písně, se sice koná až na podzim, přípravy už jsou však nyní v plném proudu. Před porotou tak již minulý týden stanul nelehký úkol vybrat z 52 přihlášených písní desítku nejlepších, které zazní během finálového programu. Mezi úspěšnými autory zaznívají jména jako Iva Pazderková, Šárka Krejčí, Adam Koubek, Lucie Páchová nebo Robin Král. Písně začnou již brzy zkoušet děti s pěveckého sboru Paprsek, který Dětskou notu pořádá.

Z obchodu utekl bez placení

Mladá Boleslav - Na zákazníka (38) asi jen tak nezapomene prodavačka, která v neděli před polednem stála za pultem v obchodě s potravinami Na Karmeli. Strážníkům nahlásila muže, který z prodejny utekl bez placení. Hlídka měla k dispozici jeho podrobný popis, a tak jí nedalo ani velkou práci najít ho. Vypátrali ho na Krásné louce. Pachatel se ke krádeži přiznal a zboží za 281 korun mohlo putovat zpět do regálu.

Likvidovali černé skládky

Mladá Boleslav - Přestože Boleslav disponuje dvojicí sběrných dvorů, stále se mezi lidmi najdou tací, kteří odpadky vyhazují do přírody. Poslední případy, kdy společnost Compag likvidovala černé skládky, jsou z víkendu. Lidé na ně upozornili v Debři, ale také v Podchlumí. Podle mluvčí města Hany Kopalové se přesto lidé už naučili sběrné dvory využívat. V sobotu z nich náklaďáky vyvezly jedenáct kontejnerů s téměř třiceti tunami odpadu.

Čtěte také: Debř na konci března opět rozdělí opravovaný most

Děti z Celna malovaly čaje

Mladá Boleslav - Teplý nápoj nás zahřeje. Tak se jmenoval projekt, na kterém od podzimu do března pracovali žáci z prvního stupně ze Školy Na Celně. Výsledkem jejich práce byla výstava výtvarných prací v budově školy. Expozice připomněla nejen blahodárnou sílu tohoto nápoje, ale děti se také dozvěděly informace o tom, kde se čaj pěstuje, jaké jsou jeho druhy, způsoby dopravy do České republiky a samozřejmě nechyběla ani jeho ochutnávka.

Škoda hlásí rekordní leden

Mladá Boleslav - Série nebývalých prodejních výsledků automobilky pokračuje. Ve srovnání s loňským lednem prodala o 2200 automobilů, tedy 2,4 procenta, více a rostoucí zájem slavila především na trzích východní Evropy (růst o 23,2 procenta, v Rusku však pokračuje stagnace automobilového trhu) a ve střední Evropě (růst 17,6 procenta). V roce 2016 dodala ŠKODA celosvětově zákazníkům 1 127 700 automobilů, tedy již třetí rok po sobě více než milion vozů. Zhruba třetinu prodejů představuje Čína.

Opraví průtah městem

Dolní Bousov - Dolním Bousovem by se brzy mohlo jezdit o mnoho lépe. Město se rozhodlo, že spojí síly se Středočeským krajem a společně zmodernizují centrum. Investice kraje by se týkala průtahu ulice Dlouhá, Dolní Bousov pak počítá s vybudováním chodníků a parkovacích stání v ulicích Zahrádky a Dlouhá. Radnice nenechala nic náhodě a už v lednu podala žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Náklady jsou odhadnuty na 16 milionů a výsledek se dozvědí do poloviny roku.

Čtěte také: Byl to skřivan: Romeo a Julie si jdou na jevišti po krku