Účko hostí Vasilův rubáš

Mladá Boleslav - Klub U-Turn Pub v Pražské bráně na spodní straně Staroměstského náměstí zve dnes večer na koncert litvínovského písničkáře vystupujícího pod jménem Xavier Baumaxa a kapely Vasilův rubáš. Koncert na baru začíná úderem 20. hodiny.

Hvězdárna představí Měsíc

Mladá Boleslav - Ani tento pátek, tedy zítra, nebude chybět pravidelný program na hvězdárně v Základní škole Pastelka. Tentokrát se návštěvníci dozvědí něco o Měsíci. Najdou odpověď například na otázku jak se pohybuje a proč lze ze Země pozorovat až 59 procent měsíčního povrchu. Pokud si akci nechcete nechat ujít, přijďte přesně v 19 hodin.

Čtěte také: Zařízl kraj rozšíření třídy Václava Klementa?

Večer patří vzpomínkám

Bělá pod Bezdězem - Barytonista a člen souboru Národního divadla Bohumil Benoni dožil v Bělé. Muzeum Podbezdězí nyní připravuje na jeho počest vzpomínkový večer. František Skřípek přednese část z jeho pamětí, zazní i árie. Akce se koná 16. března od 17 hodin.

Doktorka radí, jak zhubnout

Mladoboleslavsko - Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region Střední Čechy rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na to, jak se hubne nebo hublo slavným hubeným třeba Sophii Loren nebo princezně Dianě. Hubněte zdravě už dnes dopoledne na frekvenci 100,3 FM.

Na přehlídku míří dva soubory

Mladoboleslavsko - Letošní ročník krajské postupové přehlídky amatérských činoherních divadel Wintrův Rakovník zahájí ve čtvrtek 16. března soubor Bazilišek benátský z Benátek nad Jizerou se svou pohádkovou komedií Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert. O dva dny později vystoupí na téže scéně v rakovnickém Tylově divadle také boleslavské Divadýlko na dlani s dvojicí komických aktovek Nebožka panina matka a Ještě jsme nekakali (včera měly premiéru). Petr Matoušek a Jan Jíše tak mají dvě želízka v ohni. První benáteckou inscenaci režíroval a v boleslavské hraje, druhý hraje v obou.

Čtěte také: Most se rozpadá, oprava bude stát 30 milionů

Nezaměstnaných je méně

Mladá Boleslav - Jednu z nejnižších nezaměstnaností opět obhájilo město automobilů. Zatímco ještě v lednu práci hledalo 2454 lidí, v únoru číslo kleslo ještě o více než stovku na 2346 nezaměstnaných. Podle mluvčí Úřadu práce Kateřiny Beránkové mají největší problémy najít uplatnění na trhu práce lidé nad padesát let. V Mladé Boleslavi ale mají šanci. Nové zaměstnance bez ohledu na věk shánějí například v automobilce Škoda Auto a nové uchazeče uvítají také v hradišťské výrobně her a hraček.

Obyvatele zámku vystěhují

Bělá pod Bezdězem - Nájemníky části zámku, která slouží k bydlení, čeká nedobrovolné stěhování. Se záměrem na radnici přišla tamní Správa bytů a radní jí vyhověli. Stěhování do náhradních prostor se uskuteční ve dvou etapách. Kromě toho radní také kývli na připojení zbývajících bytů v zámku číslo dva ke stávající plynové kotelně. Není přitom žádným tajemstvím, že v budoucnu by zámek neměl sloužit primárně k bydlení. Město už delší dobu uvažuje o tom, že by tam mohla najít zázemí například Městská kulturní zařízení.

Policisté se setkali s dětmi

Jivina - Proč dodržovat školní řád? Jak dbát o všeobecnou bezpečnost či jaká jsou pravidla chování v silničním provozu? To jsou otázky, na které v úterý dostaly odpověď děti ze Základní školy v Jivině, kterou navštívili mladoboleslavští policisté. A aby besedu odlehčili, nechali žáky nakouknout i do tajů jejich práce. Děti si mohly vyzkoušet výstroj a výzbroj pořádkové jednotky, například protiúderovou helmu a neprůstřelnou vestu, a nepřišly ani o ukázku drogového a kriminalistického kufru, kde nechyběly pomůcky k zajištění stop, daktyloskopické prášky, štětečky či magnetický pásek.

Fondy podpoří sociální sféru

Mladá Boleslav - Magistrát včera vyhlásil jako administrátor Integrovaného plánu rozvoje území novou výzvu k předkládání investičních projektových záměrů směřujících do sociální oblasti. O finanční prostředky z evropských fondů lze žádat až do 3. dubna. Celková výše alokovaných prostředků činí 40 milionů.

Čtěte také: Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun