Cílem výletu je pivovar

Hlavenec - Do obce Zichovec na Kladensko se vypraví v sobotu 8. dubna výprava z Hlavence, jejímž cílem bude Rodinný pivovar Zichovec. Nebude se však pouze degustovat místní sortiment, přestože posezení v místní hospůdce je součástí programu. V plánu je také prohlídka pivovárku a seznámení s jeho technologií. Zájemci o výlet se mohou hlásit do 15. března.

Humoriáda hostí Lucii Bílou

Mladoboleslavsko - Oblíbený pořad Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy bude mít dnes po 16. hodině speciálního hosta zpěvačku Lucii Bílou. Celou hodinu budete moci spolu s ní rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Český rozhlas Region naladíte na frekvenci 100,3 FM.

Čtěte také: Hosté klubu Fénix se rvou a zvrací před zraky policie

Cestovatel zve do tajgy

Mnichovo Hradiště - Cestovatel Libor Drahoňovský propadl cestování už v mládí a jako svůj hlavní dopravní prostředek si zvolil autostop. Právě stopem procestoval Pobaltí, evropskou část Ruska, Uzbekistán, Írán, Jordánsko, Sýrii, Libanon a Gruzii. Nejen o stopování na ruském severu, ale také o lidech a kultuře bude jeho dnešní přednáška v městském kině, která začíná v 18 hodin.

Živnostníci nehlásí změny

Mnichovo Hradiště - Živnostenský úřad zveřejnil výsledky kontrol, které prováděl v průběhu roku 2016 mezi podnikatelskými subjekty se sídlem či provozovnou ve správním obvodu Mnichova Hradiště. Z celkem 56 kontrol bylo zjištěno porušení povinností v každém čtvrtém případě, čtrnácti živnostníkům byly uloženy pokuty v součtu 49 tisíc korun. Nejčastějším nedostatkem bylo neoznámení zahájení či ukončení provozování živnosti v provozovně či její neúplné označení.

Autobusová linka zůstává

Dobrovice - Starostové se s dopravní společností Osnado dohodli a autobusová linka obsluhující Pecku na Jičínsku a další obce a města na trase vedoucí přes Dobrovici do Prahy bude od 6. března jezdit podle původního jízdního řádu. Přestože společnost původně oznámila záměr zcela ukončit provoz na této lince kvůli její nerentabilitě, následná diskuze se zástupci jednotlivých sídel vedla k odložení výluky na neurčito. Města včetně Dobrovice firmě kvůli zajištění dopravní obslužnosti ze svých rozpočtů přispívají, podle zástupců firmy však tyto příjmy nestačí ani na vyrovnání nákladů.

Čtěte také: Nahnutou korouhev z vyhlídkové věže raději odstranili

Kácení stromů omezí řidiče

Malá Bělá - Kvůli přípravě výstavby další části chodníku v Malé Bělé bude od středy 8. do neděle 12. března probíhat kácení stromořadí podél silnice z Malé Bělé na Novou Ves u Bakova. Po dobu prací bude silnice zcela neprůjezdná a řidičům se doporučuje využívat objízdnou trasu přes Klokočku a Maníkovice. Nový chodník naváže na ten vybudovaný vloni, který zvýšil bezpečnost kolem malobělské hlavní silnice.

Park byl plný stříkaček

Mladá Boleslav - Hrůzný nález ve čtvrtek hodinu po poledni oznámil strážníkům občan, který procházel Novým parkem. Podle Ondřeje Kubaly, zástupce ředitele mladoboleslavských strážníků, dostali strážníci informaci o tom, že se na místě nachází větší množství stříkaček. Hlídka na místě sebrala hned patnáct kusů tohoto kontaminovaného materiálu, který uložila do sběrného boxu. Následně vše předá specializované firmě k odborné likvidaci.

Poslední šance vidět dvě hry

Mladá Boleslav - Městské divadlo Mladá Boleslav stahuje v březnu ze svého repertoáru dvě zdařilé inscenace. Jako první se s diváky už ve středu 8. března rozloučí Balada pro banditu s Petrem Mikeskou a Ninou Horákovou v hlavních rolích, posledního března uvede zdejší soubor naposledy Kabaret, kde se hlavních úloh chopil opět Petr Mikeska a dále Alena Bazalová a Petr Prokeš.

Čtěte také: Svátek žen se slavil rovnou v pracovní době