Opilec skončil na záchytce

Mladá Boleslav - Čtyřiatřicetiletý muž z Kosmonos to ve středu večer přehnal s alkoholem a po dvaadvacáté hodině v ulici Na Radouči řval pod okny panelového domu. Přivolaným strážníkům řekl, že se nemůže dostat ke své známé, u které by rád přespal. Protože sám nemohl téměř chodit, hlídka mu nocleh zajistila. Na protialkoholní záchytné stanici.

Cena benzinu mírně stoupá

Mladoboleslavsko - Litr Naturalu 95 za 31,22 koruny, nafta za 30,63 koruny. Průměrné ceny na Boleslavsku patří ve středních Čechách mezi ty nižší, v tomto týdnu ale mírně stouply.

Ochotníci chtějí utopit Dr. Mráčka

Mečeříž - Komedii o bytovém referentovi a vodnících Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách nastudovali pro své divadelní představení ochotníci ze Sudova Hlavna. Jak se hereckému souboru Hlavnováček povedlo přenesení filmu na divadelní prkna, mohou diváci posoudit v pátek 10. března od 18 hodin v hostinci na návsi v Mečeříži. Autory originálního díla z roku 1974 jsou Miloš Macourek, Václav Vorlíček a Petr Markov. Nebude chybět ani známá píseň Znala panna pána od Vítězslava Hádla a Petra Markova. Kulisy si vzala na starosti trojice Irena Lankašová, Vlasta Martinec a Martin Bosák.

Hostem je dnes dcera principála

Mladoboleslavsko - Každý pátek po 11. hodině začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude herečka Kristýna Hrušínská, dcera principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. V Tandemu se od ní mimo jiné dozvíte, jaké to je být pokračovatelkou slavného hereckého rodu. Tandem Jana Rosáka s Kristýnou Hrušínskou naladíte dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,3 FM.

Svoz bioodpadu začíná už brzy

Kosmonosy - Do Kosmonos znovu přijede nákladní vozidlo, které odveze bioodpad ze všech městských domácností. Lidé, kteří tento druh odpadu třídí, si mohou zapsat do kalendářů, že svoz začíná už v úterý 7. března. Pravidelný svoz bioodpadu bude pokračovat až do konce listopadu, a to vždy jednou týdně právě v úterý. Do bioodpadu patří například zbytky jídel, ale také kosti, maso, kůže a další biologicky rozložitelné odpady.