Přednáška patří Titaniku

Bakov nad Jizerou - Kdo by neznal historii zaoceánského parníku Titanic, který se po strážce s ledovcem potopil 15. dubna 1912. Pokud se chcete o události, která se bezesporu zapsala do světových dějin, dozvědět více, pak v pondělí 13. března v 16 hodin přijďte do společenské místnosti Domu s pečovatelskou službou v Bakově nad Jizerou. Zájemcům zde bude přednášet Dana Šimková. Návštěvníkům událost nejen připomene, ale popovídá také o skutečném osudu slavného parníku.

Diváky baví Drsná škola

Bělá pod Bezdězem - Už zítra se zájemci mohou těšit na divadelní představení, které se odehraje v komorním sále Městských kulturních zařízení v Bělé pod Bezdězem. Diváci tam od 19.30 hodin zhlédnou inscenaci o takzvané Drsné škole Raymonda Chandlera a jeho cynického hrdiny, soukromého očka Philla Marlowa. Příběh, který napsal Václav Marhoul, uvedli na divadelní prkna divadelníci z Kouřimi, tedy soubor Mrsťa Prsťa. Nenechte si ujít setkání s Filipem nebo kapitánem policie Megiem Fialkou.

Zora Jandová je hraběnkou

Benátky nad Jizerou - Příběh japonské dívky, která se po sňatku s rakouským diplomatem stala hraběnkou na českém panství, mohou zájemci zhlédnout v Benátkách nad Jizerou. Hlavní roli v inscenaci, která pochází z pera autorky Jasuko Omači, ztvárnila Zora Jandová, hudbu si vzal na starosti Jaroslav Vogel a za kostýmy a scénu odpovídá Eliška Nová. Patronkou projektu je hraběnka Mathilda Nostitzová. Představení se uskuteční ve čtvrtek 9. března od 19 hodin v kulturně vzdělávacím centru Záložna.

Lékařka radí cukrovkářům

Mladoboleslavsko - Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region Střední Čechy rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na to, jak souvisí cukrovka s hubnutím. Dozvíte se, jaké jsou největší obtíže, která pravidla nejčastěji porušujeme a jaké to může mít důsledky. Do pořadu Hubněte zdravě se můžete se svými dotazy zapojit i vy už dnes dopoledne na frekvenci 100,3 FM.

Čipové karty nejdou dobíjet

Mladá Boleslav - Nepříjemnost čeká na cestující, kteří si chtěli dobít čipovou městskou kartu. Ještě dnes trvá technická odstávka, na níž dopravní podnik upozornil. Cestující, kteří tím pádem nemají na kartě dostatečný finanční obnos na jízdu autobusem, musí zaplatit ještě dnes v autobusech platit hotově. Od pátku by se ale vše mělo vrátit do starých kolejí. Čipové karty lze ve městě automobilů využít různě, například na ní majitel dostane slevu při vstupu do bazénu.

Zastupitelé řeší žádosti o byty

Březovice - V úterý 7. břez-na od osmnácti hodin se v zasedací místností Obecního úřadu v Březovicích sejdou tamní zastupitelé. Na zasedání se budou zabývat například vyhláškou, která stanovuje školské obvody mateřských škol, věnovat se mají rovněž žádostem o opravy v obecních bytech nebo žádostem občanů z místní části Víska.

Město o kino nemá zájem

Bělá pod Bezdězem - Na konci loňského roku vyhlásil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových výběrové řízení na prodej kina v Bělé pod Bezdězem. Zástupci města si objekt prohlédli a následně usoudili, že o letitou budovu nemají v aukci zájem. Podle starostky Jitky Tošovské byl důvodem nejen špatný technický stav, ale také nemalé náklady na opravu. Vyvolávací cena objektu byla 1,25 milionu korun

Veseláci navštívili Galicii

Veselá - Spolupráce mezi Veselou, galicejským Fontaem a polským Dobkowem funguje už od roku 2012, chýlí se však ke konci. Obyvatelé těchto obcí spolu navázali přátelství prostřednictvím projektu Story of me v rámci programu Erasmus plus, díky kterému poznávají jiné kultury. Zatímco v Dobkowě a Veselé se už účastníci projektu setkali, nyní bylo na řadě Fontao. Ze Španělska si Veseláci přivezli množství zážitků i nových poznatků. Loučení však bylo emotivní, projekt se blíží ke svému konci.

Muž sebral půjčený telefon

Mladá Boleslav - Na svou důvěřivost doplatil minulý týden třiadvacetiletý muž, který na třídě Václava Klementa půjčil mobilní telefon neznámému čtyřiadvacetiletému muži. „Vše se odehrálo na chodníku, nedaleko vchodu do obchodu s potravinami, kde si muž zapůjčil mobil, poté využil chvilky nepozornosti majitele a z místa odešel i s telefonem," popsala mluvčí policie Lucie Nováková. Pachatel způsobil škodu za více než osm tisíc a hrozí mu až dva roky vězení.