Přivítají nové občánky

Dolní Bousov – Téměř přesně za dva měsíce, tedy v sobotu 22. dubna, přivítají v Dolním Bousově nové občánky. Bude se jednat o ty děti, které se narodily v období od 1. července minulého roku, do 31. prosince. Přihlášku ke slavnostní akci, kde nebude chybět ani starosta Miroslav Boček, si rodiče mohou vyzvednout na matrice městského úřadu, případně ji naleznou na webových stránkách města. Vyplněnou přihlášku je třeba doručit na matriku a to nejpozději pět dnů před stanoveným termínem konání akce.

Černocká pobaví na Regionu

Mladoboleslavsko – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy bude dnes po 16. hodině zpěvačka Petra Černocká. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem vám Petra Černocká nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se můžete i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu naladíte na frekvenci 100,3 FM.

Přednáška zavede k Přemyslovcům

Kosmonosy – Osvětová beseda z Kosmonos zve v pondělí 6. března v 15.30 hodin na další z řady pravidelných přednášek. Tentokrát se přednášející Jiří Bartoš Sturz bude věnovat tématu Poslední Přemyslovci I – „zrození velkých hráčů", Přemysl Otakar I.,Václav I. , sv. Anežka Česká. Obecně řečeno se za poslední Přemyslovce označují čeští králové vládnoucí od roku 1198 až do vymření královské linie dynastie Přemyslovců po meči roku 1306. Během tohoto období dosáhli čeští panovníci největší moci, vlivu, vlastnili nejvíce území a Čechy se staly nejsilnější mocností střední Evropy.

Konírnu zvelebí další dotace

Benátky nad Jizerou – Dotaci dvě stě tisíc korun obdrželo město na další etapu rekonstrukce bývalé konírny v areálu benáteckého zámku. Tato etapa by se měla týkat oprav interiéru části sklepa, který je přístupný z bylinkové zahrádky, a dále podzemního sklepa pod touto zahrádkou a některých částí parku. Nicméně vstupní prostor konírny má rekonstrukci už za sebou a radnice přemýšlí, jakému účelu bude sloužit. Nabízí se muzejní lapidárium či prostor pro aktivity základní školy, která sídlí hned vedle konírny.

Jednají o územním plánu

Bělá pod Bezdězem – Ve čtvrtek 2. března v 16 hodin bude Bělá pod Bezdězem znovu veřejně projednávat návrh územního plánu. Tento důležitý dokument, který zajistí, že se město může rozvíjet, v současné době radnici chybí. A to je problém. Pokud se zajímáte o život v Bělé a rádi byste přispěli svým názorem, neváhejte a přijďte. Návrh můžete připomínkovat do sedmi dnů ode dne druhého opakovaného veřejného projednání. Rozpracovaný dokument je k nahlédnutí na webu města a na stavebním úřadě.