Děti budou hledat poklady

Mladá Boleslav – Jarní geocachingový čtvrtek 2. března naplánovali pro školáky v mladoboleslavském Domově dětí a mládeže. Děti s organizátory společně vyrazí hledat poklady, a to za pomoci geocachingu. Jde o dobrodružnou a v poslední době i celosvětově rozšířenou hru, při níž se ukryté schránky vyhledávají pomocí GPS navigace. Hledači pokladů v rámci neobvyklé výpravy navštíví také zámek Dětenice, jímž je provede čarodějnice Žizelda. Akce je vhodná pro děti od 7 do 16 let a začíná v 8.30 hodin ve Vile.

Sólistka Hajnová zavítá do Benátek

Benátky nad Jizerou – Do filmového města zavítá opět další významná hudební osobnost. V úterý 7. března v 19.30 hodin vystoupí sólistka opery Národního divadla Veronika Hajnová. Na klavír ji doprovodí znamenitý český pianista Martin Kasík. Koncert se uskuteční v malém sále Záložny.

Policie hledá svědky nehody

Mladá Boleslav – Půl milionu korun. To je škoda, která vznikla při úterní nehodě na 44. kilometru dálnice D10 za výjezdem z Mladé Boleslavi na Prahu. V levém jízdním pruhu se srazilo černé BMW s bílým Mercedesem. Policisté žádají svědky, kteří karambol viděli a mohli by k němu podat bližší informace, aby se ozvali zdejším policistům na telefonní číslo 702 207 848, případně 974 877 255. Volat mohou i na linku 158.

Město oslavilo památný den

Mladá Boleslav – Novou příležitost k oslavám má od čtvrtečního zasedání zastupitelů Mladá Boleslav. Včera si tak lidé mohli připomenout památný den. Právě na pátek 24. února připadá okamžik, který se zapsal do dějin města. Totiž, že právě z tohoto dne pochází nejstarší dochovaná listina udělující městská práva Mladé Boleslavi. V roce 1334 ji vydal tehdejší majitel michalovického panství Jan z Michalovic. Další památný den bude zanedlouho, přesněji už 10. dubna. Tehdy si připomeneme vznik společnosti Laurin a Klement. Stalo se tak v roce 1897.