Přebíral odpadky

Mladá Boleslav - Co obyvatele z Bezna vede k tomu, že neustále přehrabuje kontejnery na odpadky v Mladé Boleslavi, nikdo neví. Včera vyhazováním odpadu znečišťoval ulici Jana Palacha. A protože nejde o jeho první prohřešek, případ bude řešit správní orgán.

Objevila tekutinu

Mladá Boleslav – Obyvatelka panelového domu v ulici 17. listopadu nalezla na chodbě nádobu s podezřelou neznámou tekutinou. O jakou látku se přesně jednalo, teď zjišťují policisté z místního obvodního oddělení.

Čtěte také: Šťastný konec! Čížovka se po letech otevřela

Sportovci plesají

Benátky nad Jizerou – Volejbalisté a fotbalisté v Benátkách nad Jizerou se spojili a právě dnes společně pořádají ples. Pokud se chcete pobavit se sportovci, kteří bojují o nejlepší umístění v tabulkách, přijďte ve 20 hodin do Záložny.

Porazí kobylu

Veselá – Na pátý ročník Veselského masopustu můžete dorazit už dnes. Úderem 13.13 hodin si maškary od tří císařů vyžádají povolení, poté průvod s hudebním doprovodem obejde vesnici a v 17 hodin se můžete těšit na porážku veselské kobyly a merendu.

Dokument připomene válku

Bělá pod Bezdězem – V pátek 10. března v 19 hodin můžete v Městských kulturních zařízení v Bělé pod Bezdězem zhlédnout dokumentární snímek Epicentrum. Film Petra Jančárka z roku 1993 ukazuje, že žádný válečný novinář nemůže být nestranný, a vysvětluje tím unikátní partnerství válečných korespondentů a humanitárních pracovníků, kteří stáli za vznikem Člověka v tísni. Po promítání následuje beseda.

Den ledvin oslaví exkurzí

Mladá Boleslav – Na čtvrtek 9. března připadá světový Den ledvin a letošním tématem je právě onemocnění ledvin a obezita. Klaudiánova nemocnice pro návštěvníky při této příležitosti připravila zajímavý program. Ve 14.30 hodin se s odborným lékařem můžete vypravit na prohlídku do nefrologické ambulance. Zájemci se mohou těšit nejen na seznámení s dialyzačním přístrojem. Pokud máte zájem o exkurzi do prostor, kam se běžně nepodíváte, přijďte ke vstupu do nového pavilonu interny.

Čtěte také: Jinde pošty končí, v Chotětově otevřeli novou

V Ženevě představí Rapida

Mladá Boleslav – Už v úterý 7. března startuje Mezinárodní autosalon v Ženevě. Želízko na přehlídce bude mít také mladoboleslavská automobilka. Ta návštěvníkům poprvé představí vylepšené modely Škoda Rapid a Rapid Spaceback. Zájemci si mohou prohlédnout nejen jejich světelné systémy, které se starají o bezpečnost. Za pozornost ale také stojí WLAN-hotspot, který zajistí, že cestující budou i v autě nestále připojeni k internetu.

K výročí promítají Amadea

Mnichovo Hradiště – Miloš Forman, oscarový režisér a americký filmař českého původu, letos oslavil 85. narozeniny. A při této příležitosti si návštěvníci mnichovohradišťského kina mohou připomenout jeden z jeho nejslavnějších snímků. Jde o životopisný film z roku 1984 nazvaný Amadeus. Snímek, který kino uvede ve středu v 19 hodin, diváky zavede do roku 1781 ke skladateli císaře Josefa II. Zápletka se začne odehrávat ve chvíli, když ke dvoru přijede Mozart.

Hrozí mu dva roky vězení

Mladá Boleslav – Až dva roky ve vězení může za krádež a poškození cizí věci strávit dvaatřicetiletý muž. Jak uvedla Lucie Nováková, mluvčí mladoboleslavské policie, pachatel zhruba v polovině února rozřízl plátěnou střechu osobního vozidla Smart, které parkovalo v ulici Na Klenici, a z palubní desky poté odcizil přehrávač. Majitel vozidla a věcí odhadl škodu na více než čtyřicet tisíc. Muž si však kradených předmětů dlouho neužil. Policisté ho dopadli a 28. února mu sdělili podezření ze zmíněných trestných činů.

Známého okradl o peníze

Mladá Boleslav – Policisté podezřívají sedmadvacetiletého muže z toho, že svého spolubydlícího, s nímž měl pronajatý byt v ulici Jana Palacha, okradl o šest tisíc. „Ke krádeži mělo dojít v pátek 24. února kolem deváté hodiny ráno. Podezřelý muž využil nepřítomnosti spolubydlícího a přidělaným klíčem si otevřel jeho pokoj," popsala mluvčí mladoboleslavské policie Lucie Nováková. Pokud se jeho vina prokáže, může skončit až na tři roky za mřížemi.

Čtěte také: Preventisté by už brzy mohli střežit ulice Benátek

Sesbírali patnáct stříkaček

Mladá Boleslav – Hrůzný nález ve čtvrtek hodinu po poledni oznámil strážníkům občan, který procházel Novým parkem. Podle Ondřeje Kubaly, zástupce ředitele mladoboleslavských strážníků, dostali informaci o tom, že se na místě nachází větší množství použitých stříkaček. A byla to pravda. Hlídka na místě sebrala hned patnáct kusů tohoto kontaminovaného materiálu, který uložila do sběrného boxu. Následně vše předá specializované firmě k odborné likvidaci.

Na benzínce omdlela žena

Mladá Boleslav – Strážníci opět zachraňovali lidský život. Když včera krátce po třetí hodině ranní projížděli kolem čerpací stanice na ulici Jičínská, všimli si, že žena, která právě vcházela do provozovny, omdlela. „Hlídka pomohla ženě probrat se a okamžitě na místo zavolali také zdravotnickou záchrannou službu," popsal případ z rána Ondřej Kubala, zástupce ředitele městské policie. Lékař poté sedmatřicetiletou ženu naložil na nosítka a sanita ji odvezla k dalšímu vyšetření do Klaudiánovy nemocnice.

Opilci obtěžovali na nádraží

Mladá Boleslav – Dva opilce, kteří dělali nepořádek na hlavním vlakovém nádraží a nechtěli místo opustit, nahlásila jedna ze zaměstnankyň strážníkům. Hlídka je odtud nemilostně vykázala a navíc případ předala k dořešení příslušnému správnímu orgánu. To ale zdaleka nebylo jediné setkání z opilci. Krátce po půl páté odpoledne uviděl občan, že na křižovatce ulic Jičínská a Na Celně upadla na chodník žena. A podle všeho byla také pod vlivem alkoholu. Strážníci v ní poznali známou bezdomovkyni. Po té, co se přesvědčili, že žena nepotřebuje lékařské ošetření, doporučili jí návštěvu střediska Naděje.

Čtěte také: Řidiči kritizují křižovatku, která se změní v retardér