Konec týdne patří zápisům

Mladá Boleslav – Boleslavské základní školy přivítají v pátek a v sobotu několik stovek rodin, které přivedou budoucí školáky k zápisům k povinné školní docházce. V pátek se budou dětem věnovat učitelky od 14 do 17 hodin, v sobotu pak ještě mezi 9. a 11. hodinou. Zákonní zástupci si mohou ze škol vybírat, v případě naplnění kapacity dané školy však mají přednost děti, které spadají místem bydliště do školského obvodu dané vzdělávací instituce. Rodiče by neměli zapomenout vzít s sebou rodný list dítěte a svůj občanský průkaz.

Dva cizinci obtěžovali hosty

Mladá Boleslav – Na dvojici opilých cizinců asi jen tak nezapomene obsluha pizzerie na třídě T. G. Masaryka. Zhruba dvě hodiny po poledni sem přišli muž a žena posilněni alkoholem a obtěžovali zdejší hosty. Obsluha na ně proto zavolala strážníky. Jak uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta, jednalo se o dva silně opilé cizince. „Po zjištění totožnosti byli oba z místa vykázáni. a odešli směrem do ulice. S. K. Neumana," vysvětlil. Tam se ale cizinec znovu projevil. Začal zde totiž kopat a ničit zaparkovaná vozidla. Hlídka byla okamžitě na místě, dala mu pouta a přivolala Policii ČR, která si událost převzala do vlastního řešení.

Cestující potrápí výluky

Mladoboleslavsko – Až do pátku 14. dubna musí cestující na trati 064 ze Mšena přes Mladou Boleslav do Staré Paky počítat s výlukou, a to od 8.50 do 14.35 hodin. Během prací budou všechny vlaky nahrazeny autobusy. Za osobní vlak číslo 8511 jede náhradní autobus v úseku Mladá Boleslav hlavní nádraží až Mšeno. Jednodenní výluka pak čeká cestující také dnes od 7 do 17.20 hodin mezi stanicemi Mladá Boleslav hlavní nádraží a město. A opět i zde platí, že za veškeré vlaky České dráhy zavedly autobusovou dopravu, která bude jezdit ve stejných časových intervalech jako vlak.