„Důvodem odstávky jsou plánovaná opatření, zasahující přímo do systému v teplárně v areálu Ško-Energo," informoval v dopise domácnostem předseda představenstva společnosti Centrotherm Mladá Boleslav Miroslav Olšák. Dodávka teplé vody by měla být opět obnovena 11. července do desáté hodiny večerní.

Oprava Dukelské ulice pokračuje

Mladá Boleslav – Dnes vstupuje do další etapy oprava Dukelské ulice. Po dobu celozávodní dovolené automobilky Škoda bude křižovatka Dukelské a Štefánikovy opět úplně uzavřena, a navíc z této strany nebude umožněn ani příjezd a výjezd z parkovacího domu, ten bude přístupný jen ze Severovýchodní tangenty. Nejprve zde nastoupili plynaři, následně se po nich do práce pustila firma Vodovody a kanalizace, která v těchto dnech dokončuje práce na prvním úseku. Uzavírka ulice potrvá až do 23. července.

Pracoval, ale také kradl

Mladá Boleslav – Řemeslník k pohledání. Tak by se stručně dal popsat osmapadesátiletý muž z Mladé Boleslavi, který využil pracovní příležitosti k tomu, aby si zadarmo opatřil věci, které potřeboval. Údajně nepoctivý dělník prováděl na konci května práce v rámci rekonstrukce domu v Laurinově ulici, odkud měl odcizit plynový kotel a dále si přisvojit svěřenou vrtačku. Majiteli tak způsobil škodu za téměř dvacet šest tisíc korun. „Muži bylo sděleno podezření z trestných činů krádež a zpronevěra. Věc je šetřena ve zkráceném řízení a v případě prokázání viny hrozí povedenému řemeslníkovi až dva roky vězení," sdělila k případu mluvčí středočeských policistů Lucie Nováková.

Do altánu vrátí občerstvení

Mladá Boleslav – Altán v parku na Výstavišti, který je už více jak jeden rok uzavřený, bude opět sloužit lidem. Rada města totiž schválila jeho pronájem soukromému majiteli, a to od 1. července. Ten zde bude provozovat kavárnu a snack bar s možností venkovního posezení. Součástí bude i veřejné WC. Provoz altánu bude celoroční a do lokality se tak vrátí možnost občerstvení, která zde lidem velmi chyběla. Smlouva s novým provozovatelem byla uzavřena na dobu neurčitou s tří měsíční výpovědní lhůtou, kterou je možné podat bez udání důvodu. Jednou z podmínek je například i to, že altán nesmí být uzavřen déle než čtrnáct dní.