Starosta debatuje se seniory

Benátky nad Jizerou - Diskuze se starostou Jaroslavem Králem, vystoupení Základní umělecké školy J. A. Bendy a muzika Romana Pavlíka. To je program Přátelského posezení se seniory, kteří se sejdou se starostou ve čtvrtek od 15 hodin v Záložně. Zájemci mohou využít i svoz na místo, autobus vyrazí ve 14.15 hodin ze zastávky Obodř, dále jede přes zastávky Bursa u sladovny, Domov pro seniory, Kbel a Dražice.

Čtěte také: Konečně! V autobusech se cestující obejdou bez drobných

Průvodcem bude řeka Jizera

Bělá pod Bezdězem - Sto šedesát tři kilometrů podél Jizery od ústí až k pramenům absolvují ti, kteří si nenechají ujít čtvrteční přednášku Václava Petříčka v Muzeu Podbezdězí na bělském zámku. Petříček představí pro Boleslavsko nesmírně významný tok, dokonce z něj učiní průvodce nostalgickým putováním, jehož předmětem nebude jen řeka, ale i přírodní vzácnosti a zajímavosti z jejího okolí. Během přednášky, která začíná v 17 hodin, se posluchači prostřednictvím fotografií podívají také k některým jejím přítokům a budou moci obdivovat architektonické památky v okolí jejího koryta.

Boleslav rozdělila dotace

Mladá Boleslav - Některé neziskové organizace, které působí ve městě automobilů, se mohou těšit na dotace od magistrátu. Jak uvedl náměstek primátora Michal Kopal, například Centrum pro integraci cizinců dostane 45 tisíc na úhradu nákladů spojených s pořádání jazykových kurzů češtiny pro cizince, 35 tisíc získá Diecézní charita Litoměřice, která zde zajišťuje pečovatelské služby a 20 tisíc pošlou Oblastní charitě Červený Kostelec, kde žijí občané Mladé Boleslavi.

Čtěte také: Stávka? Řidiči zatím mlčí