S jejím návrhem se mohou občané seznámit na městském úřadě až do 12. května včetně a zároveň jej v tomto termínu připomínkovat.

Hnojení pšenice dnes končí

Bakov nad Jizerou/Mn. Hradiště - Dnešním den končí několikadenní intenzivní přihnojování pšenice ozimé organickým hnojivem, které na polnostech v okolí Bakova a Veselé u Mnichova Hradiště provádí zemědělská společnost AgroVation Kněžmost. Ta děkuje lidem za pochopení. Zápach čpavku a dalších pachových látek by se měl rychle rozptýlit.

Památku uctí už v sobotu

Ledce - Obec Ledce a místní osvětová beseda pořádají již po dvaasedmdesáté Národní pouť k uctění památky 34 padlých z května 1945. Odpolední pietní shromáždění, divadelní představení a večerní taneční zábava se uskuteční už v sobotu 6. května. Průvod k pomníku padlých vykročí od školy už ve 13 hodin, po vzpomínce na květnové události konce války v obci sehrají místní ochotníci od 14 hodin v režii Václava Machače komedii Taková ženská na krku a večerní zábava od 20 hodin bude v režii kapely Difur band.

Skauti připravují expedici

Mladá Boleslav - V pořadí již na svou třináctou expedici vyrazí letos 8. oddíl vodních skautů Mladá Boleslav. Cílem Osmičky bude tentokrát Finsko a zejména jeho část za polárním kruhem, takzvané Laponsko. Skauti hodlají sjet alespoň pět zdejších divokých řek, navštívit laponské osady a seznámit se v nich se sámskou kulturou, rýžovat zlato na řece Lemmenjoki, zdolat vrchol Saana Fell a vidět v přírodě losy, medvědy, lososy, soby i vzácného bílého soba. Expedice se připravuje už od října, na chladné finské vody se připravuje na Kamenici, Jizeře i Labi.