Otevření ekocentra se blíží

Benátky nad Jizerou – Otevření Centra ekologické výchovy, kde nové klubovny najdou tamní skauti, se nezadržitelně blíží. Zatím tam ale stále úřadují stavbaři. Všechny práce jsou už v tuto chvíli téměř hotové. Kompletně dodělané jsou vnitřní prostory a nyní se pracuje na jejich odvlhčování. Novou tvář dostane fasáda i okolí, přibude například veřejné osvětlení a plynová přípojka. Město naplánovalo otevření centra na 26. května při setkání oddílů skautů partnerských měst Benátky, Hustopeče a Modra.

Ilustrační foto.
KRIMI MIX: Opilá žena rušila úředníky

Rozdávají půjčky na opravy

Bělá pod Bezdězem – Až do 30. dubna se mohou hlásit obyvatelé Bělé o půjčku z fondu rozvoje bydlení města. Peníze jsou určeny například na opravu fasád, střech, výměnu oken, vybudování kanalizační přípojky a na zateplení domů. Pokud o tyto finanční prostředky mají lidé zájem, musí vyplnit formulář a odnést ho na finanční odbor. Radní a zastupitelé o úspěšných žadatelích rozhodnou do 15. května. Začít čerpat peníze je možné do 30. června.

Tančit budou děti i rodiče

Březno – Na víkend připravili v Březně zábavu pro děti i rodiče. Už v sobotu se na maškarní ples mohou těšit právě dospělí. Začíná ve 20 hodin v místní sokolovně a k tanci a poslechu zahraje kapela LK2. Na akci, na níž jsou hosté v maskách vítáni, nebude chybět ani půlnoční překvapení členů Březenského divadla. V neděli odpoledne, od 14 do 18 hodin, zase vypukne veselí pro děti. Na stejném místě, tedy v sokolovně, jsou pro malé návštěvníky přichystané soutěže, z jedné z nich vzejde nejlepší maska.

Vizualizace developerského projektu, jehož realizace by měla proběhnout v místech restaurace Koliba na Štěpánce v Mladé Boleslavi.
Štěpánku radikálně promění bytový komplex

Aplikace prozradí, kdo je na úřadě

Mnichovo Hradiště – V souvislosti s probíhajícími úpravami internetových stránek města přichází oficiální web mnichovohradišťského městského úřadu s jednoduchou službou, kterou však veřejnost jistě ocení. Každý, kdo se chystá na úřad, se bude totiž nyní moci přes internet přesvědčit, zda je úředník, kterého shání, přítomen v práci. Aplikaci lze nalézt pod kartou Radnice v sekci Městský úřad. Po kliknutí na „Přítomnost zaměstnanců" se zpřístupní seznam všech úředníků.

S rybičkou procestovali svět

Bělá pod Bezdězem – Jsou dva, dva roky cestovali po celém světě, a to Škodou Octavií. Živé vyprávění o nejdelším „výletě" v botaskách a s rybičkou v kapse uslyšíte už ve středu 5. dubna od 18 hodin z úst Ladislava Bezděka a Kateřiny Dvořákové v komorním sále Městských kulturních zařízení. Na začátku expedice nazvané příznačně Big Trip byla touha cestovat a splnit si svůj sen. Přestože oba cestovatelé měli práci, která je bavila, kamarády a závazky, 20. prosince 2013 oznámili svým zaměstnavatelům, že v září končí a vyrážejí vstříc dobrodružství.

Vyhlašování druhého ročníku ankety.
Bakov ocenil sportovce šířící slávu města do světa

Putna popovídá o Putinovi

Martin C. Putna, český katolický literární historik a kritik, překladatel, zpěvák, moderátor a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, bude dnes od 19 hodin přednášet ve sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici. Téma nazval Od svatého Vladimíra k Vladimíru Putinovi. Autor několika knih s politickým zaměřením návštěvníkům odpoví také na otázky proč a jak rozumět ruským duchovním dějinám a proč se zajímat o Ukrajinu. Organizátorem přednášky je Česká křesťanská akademie.

Plavci se utkají o jarní cenu

Už v sobotu 8. dubna od 7.45 hodin svedou mladí záchranáři v městském bazénu u Štěpánky boj o Jarní cenu Mladé Boleslavi. Akci pořádá zdejší Oblastní spolek Českého červeného kříže a pro plavce je připraveno několik soutěžních disciplín, které jsou rozdělené na různou obtížnost podle věku. Nejmladší žačky a žáci změří síly například v tažení poloprázdného modelu, v kombinovaném plavání, dále v plavání na volný způsob s pásem a ploutvemi. Jejich starší soupeři se utkají v záchranném polohovém závodě na sto metrů či v záchraně modelu na padesát metrů.

KODIAQ pro Zdravotnickou záchrannou službu.
Škodovka představila Kodiaqa jako rendez–vous