Bukovno zve na jarmark  

Bukovno - V prostorách bukovenské sokolovny se 17. března koná od 9 do 16 hodin jarmark. Součástí akce budou vystoupení dětí z okolních škol a školek, po celý den bude také hrát flašinetista Marko Lucina. Návštěvníci si budou moci koupit nejrůznější perníčky, květiny, nebo rukodělné výrobky z proutí, sena či dřeva.

Skauti otevřou studánku  

Březinka pod Bezdězem – Otevírání studánek je prastarým lidovým zvykem, písemně doloženým od konce 17. století, jistě však mnohem starším. Tradici drží i skauti s bělského střediska Svornost. Ti budou v sobotu 17. března slavnostně otevírat studánku Březinka. Kdo by se chtěl na otevírání studánky podívat, může se k výpravě připojit od devíti hodin u České brány v Bělé pod Bezdězem.

Bělá podpoří Tibet  

Bělá pod Bezdězem – Rada města Bělá pod Bezdězem se rozhodla, stejně jako v předešlých letech, podpořit kampaň na podporu Tibetu nazvanou Vlajka pro Tibet. 10. březen je výročím tibetského povstání proti čínské okupaci v roce 1959. Celosvětová kampaň na podporu Tibetu pak probíhá každoročně od poloviny 90. let, postupně se k ní přidávala i česká města. Bělá vyjádří svou podporu vyvěšením tibetské vlajky na budově Městského kulturního zařízení.

Rodokmen odkryjí v Bělé pod Bezdězem  

Bělá pod Bezdězem – Téměř každý si někdy položí otázku, kdo byli jeho dávní předkové, odkud a kam přišli, jaké bylo jejich povolání a jaké byly jejich osudy. Byť nám zůstane většina z jejich životů navždy skryta, obecní matriky, archivy a kroniky mohou mnohé poodkrýt a napovědět, než se i ty nejstarší záznamy o našich prapředcích vytratí. Pro toho, kdo má zájem vydat se na toulky rodovou historií, připravila knihovnice Marcela Freimuthová přednášku s názvem Jak sestavit rodokmen. Ta proběhne dnes v prvním patře zámku v Bělé pod Bezdězem od 17 hodin. Návštěvníci se na přednášce dozvědí, jak začít, s jakými prameny pracovat, co všechno lze najít v archivech a jak při pátrání mohou pomoci internetová fóra.