Lektorka učí chodit s holemi

Kosmonosy - Takzvaná Nordic Walking, chůze s nordickými holemi, je způsobem, jak v jakémkoli věku a dokonce i s minimální fyzičkou rozhýbat až devadesát procent všech svalů. Aby pohyb pomáhal, je třeba jej dělat pořádně. Jak na to prozradí bezplatně instruktorka Sylva Mládková v rámci série procházek, které začínají v pondělí 3. dubna patnáct minut po desáté hodině před hotelem Galatea.

Čtěte také: Kardinál Vlk byl jeho vzor, v sobotu se s ním rozloučil

Nadšenci chtějí číst kurent

Veselá - O schůzkách neformálního spolku genealogů z Mnichovohradišťska už Boleslavský deník informoval. V úterý 18. dubna se příznivci rodopisného bádání setkají v 17.30 hodin znovu v Domě Ludmila na návsi a budou už potřetí diskutovat a vzájemně si radit. Absolvují rovněž další lekcí čtení kurentu, staršího písma, s muzejníkem Václavem Holasem.

Autobusy přibrzdí semafory

Bělá pod Bezdězem - Až do 22. června budou muset cestující, kteří pojedou autobusy z České Lípy do Bělé pod Bezdězem a opačným směrem, počítat se mírným zpožděním. Mohou za to stavbaři, kteří rekonstruují bělský obchvat, tedy komunikaci I/38, konkrétně úsek od křižovatky s Čistou až po křížení na Vazačku. Veškerá doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a provoz řídí semafory. Ve špičkách se mohou tvořit kolony. Společnost Arriva žádnou zastávku neruší, cestující ale žádá o trpělivost.

Ztracený dron přistál na zahradě

Mladá Boleslav - Šok utrpěla žena, která se v neděli večer nacházela na zahradě v Bezděčíně. Právě tam přistál dron, který majitel ztratil. Žena přístroj označila za blikající vznášedlo a nevěděla, co s ním, proto zavolala strážníky. Ti marně hledali majitele, tak dron odvezli do ztrát a nálezů.

Čtěte také: Stavba cyklostezek je drahá, přesto přibývají