Rozlehlé území kolem bývalého vojenského letiště Boží Dar, o které se od revoluce nikdo nestará, by mělo být v nejbližších dnech předmětem zájmu velkých firem, a to zřejmě i zahraničních. Krajský úřad totiž vypsal soutěž o nejlepší záměr jeho využití.

„V minulém týdnu se v lokalitě natáčel reklamní spot, který by měl být vyvěšen na internetových stránkách kraje pro případ, že by o využití prostoru měly zájem zahraniční firmy,“ uvedla mluvčí kraje Berill Mascheková.

Podle dostupných informací Nymburského deníku už nějaký čas existuje minimálně jedna studie tuzemského zájemce, který chce využít prostor hlavně pro volnočasové aktivity. Z pochopitelných důvodů zatím nechce být jmenován. „Toto území si žádá velkou investici, protože kontaminace půdy je v rozlehlém území značná. V každém případě by ale v prostoru měly být aktivity, které by se týkaly například bydlení nebo sportu a zábavy,“ uvedl pro Deník s tím, že se do soutěže v každém případě přihlásí.

Ještě před dvěma lety měl krajský úřad již zpracovanou studii na vytvoření velkého letiště a logistických center. Okolní obce se tomuto záměru bránily. Nyní mají naději, že už konečně budou mít klidný život.