Takhle to má vypadat!

Opozice i koalice v Mladé Boleslavi totiž našla jednotnou řeč se soukromým sektorem, konkrétně s automobilkou Škoda, a navíc se státem. Všichni dohromady tak získali peníze a další důležité záležitosti k tomu, aby zřejmě na sklonku léta mohla začít stavba tzv. severovýchodní tangenty.

Tato silnice v Mladé Boleslavi propojí sídliště u Bondy centra s výpadovkou z města směrem na Jičín. Uleví tak dopravě v centru Mladé Boleslavi a zrychlí přesun z centra směrem na Jičín a také na Prahu a Liberec po R10. Naděje na stavbu tolik potřebné avšak důležité silnice byly přitom několikrát vážně ohrožené. Nyní vše spěje do finále. Rada Středočeského kraje v pondělí schválila smlouvu o společném sdružení zadavatelů mezi Krajem a statutárním městem Mladá Boleslav na stavbu tangenty a po nedávno zahájeném výběrovém řízení na zhotovitele stavby, která bude z převážné části financována z dotace, se jedná o další klíčový krok.

„Smlouvu jsme projednávali téměř dva roky a nyní jsem rád, že se podařilo odstranit všechny bariéry pro její přijetí. Myslím, že je oboustranně vyvážená a díky úpravě vztahů mezi městem a krajem budeme schopni letos v létě stavbu zahájit,“ uvedl náměstek středočeského hejtmana Robin Povšík.

Smlouvu ještě musí odsouhlasit zastupitelstvo města Mladá Boleslav. „Očekávám, že v zastupitelstvu bude ještě 
v dubnu hladce schválena. Udělali jsme na celém projektu velký kus práce a přáli bychom si, aby stavba začala co nejdříve, možná ještě v létě,“ podotkl náměstek primátora Adolf Beznoska. Připomněl však, že je obvyklé, když se neúspěšné firmě proti výběrovému řízení odvolají, proto stavba samotná může začít ještě o pár týdnů déle.