„Aktuálně jsme v provozu a máme velkou návštěvnost. Běží nám 4. ročník hry Tajemství trezoru. Máme tam hezkou inovaci - rozluštění je na magickém stromě symbolů. Je to ještě hezčí formát a je to nejtěžší hledačka,“ popsal vedoucí TIC Zvířetice Vojtěch Dvořák.

TIC dále chystá opravdu velké akce. První proběhne v sobotu 28. srpna. „Bude to kouzelnický den. Půjde o akci pro děti a rodiny s dětmi. Budeme mít celodenní program s vystoupením kouzelníka. Děti se budou učit kouzlit,“ popsal Dvořák.

Večer pak Turistické informační centrum Zvířetice věnuje dospělým. Půjde o magický večer. Návštěvníci se mohou těšit na besedu, diskusní pořad se záhadologem Milanem Doležalem, do které se budou prolínat hudební vstupy Hany Sar Blochové. „Paní Blochová je historička, zajímá se o energie, rituály a podobně. Bude tam mít raně středověké zpěvy, které doplní vystoupení pana Doležala, s nímž bude publikum povídat také Jarek Hyldebrant,“ doplnil Dvořák.

close Deník na návštěvě. info Zdroj: DENÍK zoom_in Deník na návštěvě.

Čtvrtého září se zájemci mohou těšit také na středověký jarmark s doprovodným program. Výtěžek z této akce pak půjde na chráněné bydlení v Bakově nad Jizerou. „Koncem září by měla být ještě jedna větší akce zaměřená na přírodu,“ vypíchl vedoucí.

V areálu zříceniny hradu Zvířetice pak TIC pokračuje s opravou jižní zdi a nejen to. „Zrovna teď dokončujeme nové krásné schodiště od paty příkopu na nádvoří. To dělám osobně já s kamarádem,“ dodal Vojtěch Dvořák.