Už od rána byl areál plný lidí, a navzdory nepříznivým předpovědím počasí byly bazény z poloviny plné. „Přišli jsme hlavně kvůli dětem, vyřádí se na obří trampolíně, nebo na hřišti a starší syn plánuje, že si zkusí zahrát minigolf. Navíc se těším na vystoupení Petry Černocké, takže mě vlastně doma ani nemuseli moc přemlouvat,“ prozradila Marie Glázrová z Mladé Boleslavi.

Právě odpolední program, připravený ke slavnostnímu otevření sezony, byl velkým lákadlem pro všechny věkové kategorie.

„Moc se s dědou těšíme na Evu a Vaška, posloucháme doma jejich cédéčka. Je dobře, že je do Mladé Boleslavi pozvali, ještě jsme je naživo neviděli,“ uvedla Jiřina Soukupová. Právě písničky Evy a Vaška si přišlo poslechnout zhruba 800 fanoušků.

Muzika na koupališti

Po něm následovalo vystoupení Petry Černocké, skupiny Schovanky a celá akce úspěšně vygradovala večerním koncertem známé regionální kapely W.I.X Hitmakers s Lubošem Odhánělem.

Kromě bazénů s vyhřívanou vodou, jež měla ten den 25 stupňů Celsia, si návštěvníci pochvalovali i rozšířené občerstvení a malou cukrárnu, kterou ocenily hlavně ti nejmenší.

„Myslím, že to tady má dobrou úroveň a určitě to přispěje i k rozvoji cestovního ruchu. Na takovém pěkném koupališti, kde je velké občerstvení a lehátka u bazénu, se dá v pohodě strávit celý den. Snad bude hezké léto a užijeme to,“ mínil jeden z návštěvníků Josef Dvořák.

Velkou návštěvnost sobotní akce, jíž pořádala Městská společnost Sportovní a rekreační areály ve spolupráci s městem, podpořily i bezplatné autobusové linky, které sem po celý den zájemce svážely.