Rtuť teploměru se dlouhodobě drží nad standardem, který je v květnu běžný, a podle předpovědí má brzy dokonce atakovat třicetistupňové hodnoty. Řada lidí proto již nedočkavě vzhlíží k okamžiku, kdy se jim zpřístupní obecní koupaliště. Ta by měla své brány z drtivé většiny otevřít již za několik dní.

Mladá Boleslav se chystá své Městské koupaliště otevřít v průběhu června, předpovídaná vedra by mohla tento termín ještě uspíšit. „Na sezónu je v tuto chvíli vše připraveno,“ předeslala mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Kdo ale již nehodlá déle čekat, může využít krytý bazén, který je otevřený celoročně. Podle Šárky Charouskové této možnosti využilo od chvíle, kdy byl v dubnu 2015 zprovozněn, téměř 700 tisíc lidí. „Jsme potěšeni i zároveň překvapeni, že lidé hojně využívají krytý bazén i v době otevření koupaliště, alespoň v loňské sezóně tomu tak bylo,“ podotkla mluvčí.

Městský bazén právě v rámci záručních prací mění díly tobogánu, který má prý do budoucna návštěvníkům sloužit lépe než ten minulý.

Samotné městské koupaliště vloni navštívilo 44911 lidí a i letos na příchozí čeká řada atrakcí, a to sedm dní v týdnu od 9 do 19 hodin. Koupaliště nabízí vodní hřiště, dětské hřiště, sportovní hřiště a písečná pláž s trampolínou. V místě se provozují i stánky s občerstvením.

Boleslav je tedy na koupání nachystána, a i jinde na okrese nebude dlouho trvat, než se budou moci lidé osvěžit.

Třeba Bělá pod Bezdězem otevírá své koupaliště 1. června. Tamní areál s řadou původních prvorepublikových budov je podle správce Martina Dufka unikátní svou starosvětskou atmosférou, která se po celá desetiletí příliš neměnila, a to vůbec není žádný zápor. „Nechceme instalovat nějaké křiklavé atrakce, tobogány a podobné věci, zakládáme si spíše na klidnější, retro atmosféře,“ uvedl a s nadsázkou dodal, že největší novinkou jsou tak jen nové pingpongové pálky.

Aby návštěvníky opět uvítalo „staré dobré“ koupaliště tak, jak jsou na něj zvyklí, je ale podle Martina Dufka třeba ještě dopustit trochu vody. Ta pochází z přepadů na hlučovských pramenech, které jinak zásobují i Bělou. „Na jaře jsme také s pomocí dobrovolných hasičů koupaliště čistili a opravovali břehy, natírali jsme zábradlí a dosazovali stromy,“ podotkl Dufek. V horkém počasí prý navštíví bělské koupaliště klidně 500 až 800 lidí denně.

Koupaliště se připravuje také v Semčicích. „V tuto chvíli koupaliště dopouštíme a také čekáme na hygienický rozbor vody. Otevřít ale chceme co brzy, určitě začátkem června,“ poznamenal Jan Klimo, který má tamní koupaliště na starost. Před začátkem sezóny došlo v areálu na drobné úpravy a opravy. „Společně s místními hasiči jsme také čistili, tmelili a bílili, takže myslím, že jsme již připraveni slušně,“ podotkl Klimo.

Semčické koupaliště navštíví v koupací sezóně až 10000 lidí. Tamní areál nabízí kromě koupaliště také antukové kurty na volejbal či nohejbal jakož i stoly na stolní tenis stolní fotbal.