Do páteční 17. hodiny zbývá ještě pár minut. Před budovou hasičské zbrojnice na okraji Petkov, ale pusto a prázdno. Po trávníku vedle budovy jezdí červený zahradní traktůrek. Seká trávu. Někdo přichází pěšky, jiní na kole, ti další se naopak nechávají přivézt na žluté čtyřkolce. Za pár minut začínají poslední přípravy na sobotní finálový útok v požárním sportu, který se koná od samého rána v Kosořicích.

Potřeba je připravit všechno potřebné. Mašinu, káď na vodu, hadice a mnoho dalšího. Mezitím už doráží všichni malí velcí požárníci. Vše potřebné si poté mlaďopožárníci pečlivě rovnají na základně. Poté přichází na řadu první běh. Zatím jen na „sucho“. Jde o to, vyzkoušet si vše pečlivě pospojovat, aby při ostrém útoku všechno klaplo.

Po dvou třech zkouškách jdou mladí dobrovolníci na mokrý útok. Vše je nacvičené, teď už jen mít rychlé nohy a hbité ruce. Do kádě s vodou během pár vteřin míří koš, větší část požárního týmu rychle spojuje, bere do ruky hadice, běží a ouha. Hadice vedoucí z rozdělovače na jeden z proudů nápor vody nevydržela a ta začíná stříkat po celé ploše. I to se občas stává…

Nicméně závěrečný nástřik už je zvládnut na výbornou.

No a jak to celé zvládl tým Boleslavského deníku? To se přijďte podívat na vlastní oči, možná i kůži. Vše se odehraje v sobotu na hřišti v Kosořicích. Začátek soutěže je v 9 hodin. Těm nejlepším budou odměny od partnerů Mladoboleslavského poháru v požárním sportu, kterým je Pivovar Rohozec, firma Akutechnika a Boleslavský deník.

Tým Boleslavského deníku

Strojník – Pavel Svačina, šéfredaktor
Střed savic – Jaroslav Bílek, sportovní redaktor
Koš – Lenka Pakandlová
Béčkař – Ondřej Bukáček, redaktor
Rozdělovač – Tomáš Ježek, zástupce šéfredaktora
Levý proud – Gabriela Bešíková, inzertní poradce
Pravý proud – Hana Vránková, referentka řádkové inzerce