Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kosmonosy mají nového člena Rady města

Kosmonosy - Do rady města Kosmonos usedla po Jiřím Kurkovi Jana Křížková.

1.3.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Deník: Vladimír Kučera

Členství v Radě města Kosmonosy je pro Jiřího Kurku minulostí. Zastupitelé jej na svém zasedání funkce zbavili a obratem na jeho post jmenovali Janu Křížkovou.

Pikantní na celé události přitom je, že tajné hlasování bylo znenadání vyvoláno Miroslavem Vaňkem až poté, co byla na schůzi zastupitelstva Kurkova kauza projednána.

Jiří Kurka se podle zastupitele Eduarda Masarčíka měl dopustit zneužití informací, jež nemohl získat jinak než na zasedání rady. Neoprávněně nabyté zprávy mu pak údajně přišly k duhu při stavbě rodinného domu.

Celou záležitost proto šetřil kontrolní výbor, jenž však údajné zneužití informací nebo porušení nějakého právního ustanovení neprokázal; byla zjištěna pouze protichůdná a neetická jednání Jiřího Kurky v souvislosti s výkonem funkce radního a výstavbou vlastního domu v lokalitě Pod Koupalištěm. S tím ovšem zmiňovaný (v tu chvíli ještě) radní nesouhlasil.

Za dřívější formulaci se omluvil i Masarčík: „Nejsem právník, pan Kurka se dopustil lhaní, minule jsem to špatně právně pojmenoval. Přesto by měl radní Kurka rezignovat, protože jako radní města lhal.“ Protiútokem by nařčen, že jako první porušil právě on přijatý etický kodex zastupitele.

„Nepředpokládám ale, že by to bylo z jeho hlavy,“ řekl Kurka s poukazem na nejasný systém regulativů v systému zástavby někdejší louky. Jelikož se nenaplnilo usnesení z lednového jednání a o dalším Kurkově působení v radě nemělo být hlasováno, situace nabrala jiný směr: Miroslav Vaněk bez návaznosti na předchozí téma navrhl odvolání Kurky z funkce radního, a to tajnou volbou.

Její výsledek vystavil inkriminovanému radnímu stopku – byť těsnou většinou byl ze svého místa odvolán. Náhradu našli hlasující také velice rychle – Eduardem Masarčíkem navržená zastupitelka Jana Křížková byla na pozici radní zvolena takřka jednomyslně.

Autor: Ondřej Bukáček

1.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení