Čtenáři z Kosmonos se po necelém měsíci dočkají znovuotevření tamní městské knihovny v Debřské ulici. Do plánovaného jedenáctidenního přerušení provozu v období od 20. do 31. května zasáhlo zpoždění stavebních úprav, kvůli nimž bude knihovna uzavřena až do pondělí 17. června.

Návštěvníci budou za čekání odměněni novou sedačkou, sedacími vaky, koutkem pro menší děti a především většími prostory. K původní rozloze knihovny byla připojena bývalá služebna městské policie. Ta se přesunula do nových prostor za městským úřadem.

Knihovna se snažila všem čtenářům ulehčit její uzavírku. Po celou dobu rekonstrukce byli obyvatelé Kosmonos informováni o změnách na Facebooku města a formou SMS. V případě, že měl někdo vypůjčené knihy, mohl je vrátit do biblioboxu před budovou.

Návštěvníci mohou poprvé projít dveřmi knihovny v úterý 18. června v běžné otevírací době, tedy od 9:00 do 13:00. Již ve středu 19. června však dojde k drobné změně vzhledem k odpolednímu pasování prvňáčků na čtenáře. Vypůjčit si knihy tak můžete v době mezi 9:00 až 12:30. Poté již bude otevírací doba jako obvykle.

Otevírací doba knihovny
Pondělí    13:00 – 17:00
Úterý       9:00 – 13:00
Středa     14:00 – 18:00
Čtvrtek    9:00 – 13:00
Pátek      Zavřeno

Martina Melmuková, jež se o knihovnu stará, na webu města uvedla, že je z probíhající rekonstrukce nadšená. "A protože bych se ráda podělila o své nadšení z toho, jak se naše knihovna proměnila, chystám na týden od 24. do 28. června speciální výpůjční hodiny pro všechny, kteří se budou chtít přijít podívat," sdělila knihovnice.

Mohlo by vás zajímat: Nové sídlo Škody vyšlo na desítky milionů eur

Výstavba nového sídla společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi vyšla na desítky milionů eur. | Video: Škoda Auto