Cestou do Plzně na Mistrovství České republiky v twirlingu jistě nejedna mladá mažoretka přemítala nad tím, jaké je dubnové moře v italském Lignanu, jaké by bylo se v něm smočit a jaké by to bylo vystoupit na tamním mistrovství světa. To děvčata ještě netušila, že se z Plzně vrátí s dvojnásobným titulem a že se do Itálie skutečně podívají.

Na dvoudenních závodech se vytáhl především dětský twirlingový tým, který dominoval ve své kategorii. Ze zisku zlatých medialí měly dívky velkou radost, na mistrovství světa ovšem nepostupují. Na rozdíl od svých starších kolegyň.

„Druhé zlaté medaile vybojoval juniorský twirlingový tým na povinnou hudbu. Složený byl z kosmonoských a dobrovických twirlerek a kromě titulu Mistra České republiky získal také postup na mistrovství světa," pochlubila se vedoucí kosmonoských Pomněnek Miroslava Hamršmídová Čežíková.

Kosmonoské mažoretky se neztratily ale ani v dalších disciplínách. Sklidily dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili a v disciplíně parade corps budou barvy svého města opět hájit na mistrovství světa. Výkony jednotlivých mažoretek najdete v přiloženém boxu.

Kosmonosy mohou být hrdé na další úspěchy svých mladých sportovkyň.

close Dětský twirlingový tým v námořnickém. zoom_in

Dětský twirlingový tým v námořnickém. Foto: Archiv Pomněnky Kosmonosy