„Firma nebyla schopná zajistit termín dokončení zakázky,“ upozornil kosmonoský starosta Jiří Müller právě na to, že by náhradní firma nebyla schopná dodržet datum, které město požadovalo. Kosmonosy totiž chtěly, aby byl bazén připraven do provozu na začátek letošní sezony. Případný náhradní termín v druhé polovině koupací sezony nebyl přijatelný.

Po fiasku se Kosmonosy pokusily o rekonstrukci vlastními silami. Ale ani to nevyšlo. „Je tam přes třicet trysek, které byly ucpané, což nikdo nevěděl,“ pokračoval starosta. A to je důvod, proč i tento způsob oprav nakonec ztroskotal. Ve finále bude totiž zapotřebí mnohem zásadnějšího zásahu, než se původně předpokládalo.

V současné době město pověřilo správní odbor zpracováním zadávací dokumentace. Jejím předmětem bude celková rekonstrukce koupaliště. To znamená: generální oprava přelivových žlábků, čištění a revize vedení vody, výměna nebo revize čerpadel, foliování bazénu i dětského koupaliště. „Bude se to soutěžit. Chtěli jsme, aby to bylo v provozu už letos, mrzí mě, že to nevyšlo. Doufám, že se provede oprava tak, abychom koupaliště otevřeli v příštím roce,“ dodal Müller.