Nejen malé děti zajímají příběhy, které se skutečně staly. Obyvatelé Koryt sdíleli své vzpomínky s autorkou Evou Kozákovou, která ve spolupráci s ilustrátorkou Lucií Charvátovou vytvořila speciální dárek k 800. výročí vzniku obce Koryta, jež čítá méně než 100 obyvatel.

Příběh je zasazen přímo do obce. Holčička Valinka je na návštěvě u svých prarodičů. Její babička, dříve poštovní doručovatelka, hraje s vnučkou hru na hádání, která zahrnuje vyprávění příběhů z každodenního života vesničky. Na konci každého příběhu se nachází hádanka či nějaká zajímavost. Kniha je obohacena o roztomilé kresby. „Pro lidi z Koryt je to taková kronika, pamětní kniha, která udrží živé příběhy, jež si vyprávějí ústně,“ zmiňuje Eva Kozáková.

Autorka založila sbírku na webu www.pointa.cz, kde jí každý může pomoci dosáhnout hranice 215 000 Kč, která je potřeba k vydání knihy. Ke 4. červnu již přispělo 56 lidí. Na webu si lze vybrat podporu formou sponzorského daru, zakoupení si e-knihy či její papírové verze. V nabídce je rovněž kniha s 10% slevou či podpisem autorky a věnováním.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se: V Mnichově Hradišti otevřeli lávku. Čekalo se na ní desítky let

U Mnichova Hradiště otevřeli nový mostek přes dálnici, který otevírá cestu do Českého ráje. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický