ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Během velikonočních svátků se totiž mladoboleslavští strážníci zaměřili zejména na odpočinkové lokality a jejich kontrolu, co se týká dodržování vládních nařízení. „Na Radouči a v parku Štěpánka se pohybovalo více osob, než v minulých dnech. Pokud šlo o více jak dvě osoby pohromadě, tak to byli v drtivé většině rodinní příslušníci většinou s dětmi a to z jedné domácnosti,“ uvedl Tomáš Kypta, ředitel mladoboleslavských strážníků.

Takoví lidé ale podle strážníků dodržovali patřičný odstup od ostatních lidí tak, že strážníci nemuseli přistupovat k upozorněním a to ani za roušky, které měli lidé většinou vzorně nasazeny.

Přesto ale jedno porušení objevili. „Jiná situace byla v 18.45 hodin, kdy zjistili strážníci při kontrole v ulici na Radouči, že na sportovním hřišti přilehlém k 7. základní škole hraje kopanou větší skupina lidí sice s rouškami, ale ve větším počtu najednou,“ uvedl Tomáš Kypta.

Při kontrole totožností bylo zjištěno, že se jedná o skupinu občanů mongolské národnosti. „I přes velice složitou jazykovou bariéru strážníci těmto občanům vysvětlili, jaká je zde situace a že jsou povinni respektovat vládní nařízení a není možné se takto shromažďovat,“ vyprávěl ředitel strážníků.

Následně jim strážníci dali informační leták v jejich rodném jazyce s informacemi o dodržování stanovených pravidel. „Tyto letáky v několika jazycích pro tyto a podobné případy vozí městská policie ve služebních autech. Po projednání celé věci se z místa mongolští občané rozešli, a odebrali k domovu pod kontrolou strážníků, již maximálně ve dvojicích a patřičných rozestupech,“ dodal Tomáš Kypta.