Jeden se do Boleslavi řítí na již několik let trvající vítězné vlně, druhý se za volant vrací po tříleté pauze. Ten první reprezentuje tým Škoda Motorsport, druhý startuje za Mogul Racing Team. Oba ve světě rally patří k hvězdám své generace, oba mají z Bohemia Rally na kontě celou řadu vítězství. Tento víkend změří síly – začíná souboj Jana Kopeckého a Romana Kresty.

„Pojedeme si to užít. Je to asi poprvé, kdy od sebe neočekávám extra výsledek, protože tři roky jsou dlouhá doba, nicméně udělám maximum," říká ke své účasti, k níž ho po pauze přemluvily jeho děti, Roman Kresta a dodává, že by s navigátorem Petrem Starým rádi dojeli celkově mezi prvními pěti posádkami.

Soupeři mu však splnění přání rozhodně neulehčí. Není pochyb o tom, že Jan Kopecký s Janem Dreslerem rovněž pomýšlejí na medailové pozice, což je po čtyřech vítězstvích v řadě a skvělé formě pochopitelné. S pořadím však chce zamíchat každý z účastníků. Výjimkou není ani Filip Mareš ze Semčic, který se spolujezdcem Janem Hlouškem usedne do Peugeotu 208 R2.

Ilustrační foto
Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

„Bohemka je pro mě domácím závodem. Už jako dítě jsem pravidelně postával u tratí, takže se na její start opravdu hodně těším," říká závodník a dodává, že místní znalost navigátora pocházejícího z Jablonce se budou víc než hodit.

Velkým tahákem letošního ročníku je zbrusu nová městská rychlostní zkouška, která se pojede v Mladé Boleslavi v sobotu odpoledne, a to přímo v srdci Starého města. První etapou však bude ranní rychlostní zkouška dlouhá 1,6 kilometru, jež povede Hrdlořezy.

Už dnes ráno začalo vysílat internetové Rádio Rally Bohemia, které bude v průběhu celé rally přinášet rozhovory se závodníky, aktuální informace, doporučení a zprostředkovávat i dojmy přímo z tratí. Moderátor Lukáš Strouhal bude celý podnik sledovat z přenosového vozu, takže posluchači, kteří se nedostanou přímo do diváckých koridorů, budou moci být neustále v obraze.

Z celkového počtu 134 posádek startuje na současných vozech 79 z nich, a to v rámci Mistrovství České republiky v rally a Poháru Rally Bohemia, 32 v rámci Mistrovství ČR v rally historických automobilů a 23 posádek čítá startovní listina Rally Legend. K vidění bude 18 týmů startujících na vozech s nejvyšší závodní specifikací R5, WRC a S2000 a místní jistě potěší, že v hlavní soutěži startuje přesně 42 procent posádek na strojích značky Škoda. To platí výjimečně i pro již zmiňovaného Romana Krestu.

Svátek automobilismu začíná, buďme přitom!

Před Triem hořelo ve středu odpoledne auto.
Před Triem hořelo auto