Tovární jezdec Jan Kopecký potvrzuje neskutečnou formu. Na kolech svého červeno-černého závodního vozu Škoda Fabia R5 si ve Zlíně dojel pro svůj čtvrtý mistrovský titul.

Přestože posádka Kopecký - Dresler nebyla v letošním seriálu mistrovství ČR v rally dosud poražena, v posledním podniku, na Barum Czech Rally, jí pěkně zatápěla ruská dvojka Lukjaňuk - Arnautov, která se po celý závod držela pouhé dvě vteřiny za ní. Teprve po třech dnech urputných bojů drama skončilo. Do té doby druzí Rusové v poslední rychlostní zkoušce havarovali a šance na vítězství ztratili.

Reprezentanti boleslavské automobilky absolvovali celkem 15 rychlostních zkoušek, v součtu bezmála 230 kilometrů, a do cíle vjížděli za nadšeného jásotu tisíců fanoušků. Sám Jan Kopecký se v cíli neubránil slzám.

„Svoji radost ani neumím vyjádřit slovy. Zajeli jsme zde na Barum rally nejen páté z možných šesti vítězství sezóny, ale navíc jsme rozhodli české mistrovství v rally. Vyhrát titul je vždy velice těžké, ale obhájit ho je ještě těžší," prohlásil Jan Kopecký. „Při tak vysoké úrovni jako byla zde ve Zlíně, bylo vidět, jak silné máme auto. Velký kompliment patří také Alexeji Lukjaňukovi a Alexeji Arnautovi, kteří nám to po celý víkend dělali velice těžké," dodal úspěšný pilot, který právě získal svůj čtvrtý titul.

„Blahopřání Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi, kteří si v dramatickém duelu udrželi pevné nervy a přivezli domů vítězství. Obhájili jsme tak s vozem Škoda Fabia R5 mistrovský titul z loňského roku. Úspěšná obhajoba titulu je na konci optimální odměnou za tvrdou práci celého týmu," říká šéf týmu Škoda Motorsport Michal Hrabánek.