Po velmi ostré téměř tříhodinové diskuzi schválili boleslavští zastupitelé rozpočet města na rok 2015. Mladá Boleslav bude hospodařit se schodkem zhruba ve výši 62 milionů korun, příjmy budou přes 781 milionů a výdaje téměř 844 milionů korun.

Ovšem rozdělení peněz z městské kasy se setkalo nejen s kritikou opoziční ČSSD a KSČM, ale spokojeni nebyli ani členové vládnoucí koalice. Jak již Boleslavský deník informoval, velké peníze letos potečou do profesionálního vrcholového sportu, zastupitelé odklepli 4 miliony pro FK Mladá Boleslav a BK Mladá Boleslav, florbalisté dostanou na činnost 2,8 milionu korun.

„Rozpočet je vždy kompromisem koaličních partnerů, a v rámci fungování města je nutné pro všechny strany, aby dokázaly dělat ústupky," okomentoval jednání primátor města Raduan Nwelati (ODS).

Daleko nekompromisnější byl zástupce další vládnoucí strany TOP 09 a bývalý primátor města Svatopluk Kvaizar, který se snažil přijít s protinávrhem. „Nesouhlasím s částkou pět milionů korun na dokončení fotbalové akademie. Tyto peníze bych, stejně jako navýšení částky na provoz městského stadionu, dal na opravdu havarijního stavu atletického oválu a dorovnal bych částku pro sociální služby na úroveň rozpočtu z minulého roku. Tady jsme jim nepochopitelně ubrali 130 tisíc, přitom jde například o Český červený kříž," popsal důvody svého nesouhlasu Svatopluk Kvaizar.

Masivní podpora sportu je jednou z priorit spojení ANO 2011 a Volby pro Mladou Boleslav. Ostatně toto bylo pilířem jejich předvolebního programu.

„Kompromis byl pro nás tentokrát skutečně na hraně, a pro pana Kvaizara už za hranou. Problematických věcí tam bylo víc. Pevně věřím, že příští rozpočet budeme projednávat mnohem detailněji a hlouběji. Jsme ale demokratická strana, navíc pan Kvaizar za nás kandidoval jako nestraník, tudíž vyjádřil svůj názor," odmítá stranický rozkol lídr boleslavské TOP 09 Daniel Marek.

Mladá Boleslav letos chystá investice zhruba za 190 milionů, prioritou i nadále zůstává dokončení krytého bazénu a sportovní haly, ale také rekonstrukce ulice U Stadionu.