"Z města se také podařilo vystrnadit většinu heren a hlavně nastartovat sousedský život," říká první muž města a první muž kandidátky hnutí Žijeme pro Hradiště. Dále pak přibližuje, co branou do Českého ráje hýbe před nastávajícím volebním kláním.

"Jedno z hlavních témat je stavba Komunitního centra v Mírové ulici. Tedy stavby, která kombinuje školní jídelnu, Dům dětí a mládeže a nízkoprahové centrum pro mládež. Stavba se oproti předpokladu zdržela o rok a už nám velmi chybí," říká starosta, který by rád dále viděl omezení kamionové dopravy. "To není úplně v moci města, ale kraje a státu, a zde nás zatím nechávají na holičkách," dodává.

Další výzvou jsou podle něj věci, které se tak docela nezdařily "Jako chybu vnímám špatně uchopenou komunikaci s lidmi v lokalitě budoucí výstavby takzvaného Jihozápadního města. Zde jsme se měli občanům na začátku více věnovat, věc pořádně vysvětlit a hledat kompromis ještě před vypuštěním oficiálních příprav," tvrdí Ondřej Lochman, dodává nicméně, že kompromis se postupně daří nacházet.

Ilustrační foto
Benáteckým přidělává vrásky doprava, skládka i ilegální ubytovny

Martina Bachová, kandidující do městského zastupitelstva za ČSSD, přidává k výčtu ještě další stále rozřešené záležitosti. "Zmínila bych ještě dopravní terminál u autobusového nádraží a dlouhá léta probíranou revitalizaci náměstí, což je záležitost, o které se v Hradišti mluví nepřetržitě, která se snad ale hýbe dopředu - návrhy konečné podoby ale řadě lidí stále nejsou po chuti," podotýká. Snad se Mnichovu Hradišti podaří vyhnout podobné bouři, jaká se kdysi strhla kolem revitalizace náměstí v Mladé Boleslavi.

František Ouředník z čela hradišťské ODS přidává k prioritním tématům města také nutné investice do školství. "Podařilo se sice zažehnat nedostatek míst v mateřské školce novou přístavbou, ale bude se muset řešit ještě zkapacitnění základní školy i rekonstrukce některých školních objektů," míní.

Povedlo se

Rekonstrukce atletického stadionu byla počátkem září završena jeho slavnostním otevřením. Stadion nově nese jméno Josefa Hrona, známého mnichovohradišťského atleta. Jeden z největších projektů ve městě za poslední dobu se uskutečnil i díky finanční podpoře Dobrovolného svazku obcí Drábské světničky, Středočeského kraje i ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Nový stadion bude pro veřejnost přístupný zdarma a nabízí nyní možnosti sportovního vyžití, na něž jeho stará podoba nedostačovala

Nepovedlo se

Projekt nového komunitního centra v Mírové ulici měl být řešením hned několika sdružených problémů. Původně nevyhovující školní jídelna na sebe "nabalila" ještě otázku zastaralého prostoru blízkého Domu dětí a mládeže a potřebu nízokprahového centra. Zastřešujícím řešením mělo být právě komunitní centrum, na nějž se podařilo městu získat i dotaci. Celou věc ale zabrzdila nutnost přesunu trafostanice v místě výstavby, k níž došlo až nyní, takže projekt se pomalu znovurozjíždí ať teď. Děti musely a ještě budou muset po celou dobu využívat zastaralou školní jídelnu.

Vedení města

Starosta: Ondřej Lochman

Radní: Jiří Bína, Miroslav Kolomazník, Miroslav Korych, Jan Mareš, Hana Otáhalová

Zastupitelé: Petr Beran, Vladimír Čermák, Věra Dandová, Josef Forst, Václav Haas, Eduard Havránek, Tomáš Ježek, Aleš Jirásek, Ondřej Knobloch, Josef Luka, František Ouředník, Pavel Paclt, Robin Panuš, Jana Podzimková, Lenka Sosnovcová, Vendula Šeflová, Věra Vlasáková

Ilustrační foto.
Rekonstrukce základní školy i dopravní zátěž jsou výzvou pro Bakov