Důvodem byla modernizace původních místností v rámci druhé etapy budování Centrálního příjmu pacientů v budově H. Pro pacienty to znamená, že vstup do budovy je stále stejný. Telefonické kontakty jsou také nadále stejné.

„Na úrazové ambulanci došlo k výměně podlahy, podhledů, vzduchotechniky a především k drobné změně v rozložení místností a dveří. Vše pro větší komfort, a především zachování intimity vyšetřovaných pacientů,“ řekla tisková mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Slavnostní otevření centrálního příjmu interní části, je naplánované na 20. března. Následovat bude oficiální přestěhování interní části. Tímto dnem bude zahájena kompletní činnost centrálního příjmu v jednom místě nemocnice. Už teď ale princip centrálního příjmu v nemocnici funguje nikoliv však centralizovaně. „Přesunem do těchto prostor dojde k výraznému zefektivnění práce zdravotníků a zjednodušení pro veřejnost. Přístup do těchto prostor bude zachován spojovací chodbou od hlavního vchodu z třídy Václava Klementa a od urgentního vstupu, kam lze přijet autem z třídy Václava Klementa,“ dodala Hana Kopalová. Tato cesta bude také sloužit pro vozy rychlé záchranné služby.