Tragickou událost vyšetřují od sobotního odpoledne mladoboleslavští kriminalisté. Na poli v Klášteru Hradišti se totiž při žních dostal do žací lišty mnohatunového kombajnu muž. Přestože se ho řidič zemědělského stroje společně s dalšími kolegy, kteří se na poli nacházeli, pokoušel oživit, přivolaný lékař mladoboleslavské rychlé záchranné služby musel konstatovat smrt. Podle prvotních informací však muž nezemřel po střetu s kombajnem.

„Na poli mezi Mnichovým Hradištěm a Klášterem sklízely kombajny obilí. Šestatřicetiletý řidič jednoho z nich jel po poli podél silnice ve směru na Mnichovo Hradiště. Náhle ke svému velkému zděšení zjistil, že pod žací lištou se nachází lidské tělo,“ uvedl přímo na místě tragédie Ladislav Beneš z mladoboleslavského Okresního ředitelství Policie ČR.

Řidič kombajnu ihned zastavil svůj stroj a společně s přítomnými kolegy se pokoušel zraněnému muži poskytnout první pomoc. K místu neštěstí přivolali i mladoboleslavskou záchrannou službu. Zachránit mladému muži život se jim ale už nepodařilo.

Na místo tragédie dorazili také policejní vyšetřovatelé. Podle prvotních informací však muž nezemřel na následky střetu s kombajnem!
„Ve stejný den se v místním Pivovaru Klášter konalo pivobraní. Jednou z nejpravděpodobnějších vyšetřovacích verzí, se kterou nyní policie pracuje, je tedy možnost, že byl muž posilněn notnou dávkou alkoholu a v poli si chtěl jen na okamžik odpočinout. Přitom ale došlo k zadušení vlastními zvratky,“ upřesnil vyšetřovací verzi policista Ladislav Beneš.

Totožnost mrtvého muže zatím policisté neznají. Jde o muže ve věku 20 – 35 let. Přesnou příčinu smrti určí až nařízená soudní pitva.

Policisté na místě neštěstí vyšetřovali několik desítek minut. Během této doby se u nich při cestě domů „zastavil“ i notně opilý muž, který se dožadoval vstupu na pole, kde kriminalisté vyšetřovali tragickou událost. To se mu ale policisté snažili rozmluvit. Opilý muž se tak vstupu začal dožadovat vulgárními pokřiky. Poté slovně zaútočil i na zasahující policisty. Ti ho znovu požádali, aby z pole odešel a šel domů. Muž ale vstoupil na frekventovanou silnici a svým tělem začal zastavovat projíždějící vozidla. Policisté ho po několika upozorněních dostali z vozovky pryč, aby auta mohla projíždět. Po několika dalších slovních atacích muž nasedl do kolem projíždějícího vozu taxislužby a z místa odjel. „S agresivními opilci se potýkáme bohužel každý den,“ uvedl jeden z policistů.