V Čejeticích u Mladé Boleslavi byla nalezena kočka s malými koťaty. U mláďat však byla zjištěna panleukopénie, neboli kočičí mor, který nejčastěji postihuje mláďata a bývá pro ně fatální. „Bojovaly jsme, ale bohužel zbytečně,“ dodaly pouze záchranářky z útulku v Březně.

Z nalezenců přežila pouze kočka, která se pod bedlivým dozorem uzdravovala po nemoci. Postupně se začala i mazlit a prospívat. Zanedlouho mělo dojít i na kastraci a očkování, datum bylo stanoveno, ale co přišlo po návštěvě veteriny, zaskočilo i ostřílené přítomné.

Kočka dva dny po návratu z veteriny, 25. srpna, přivedla na svět tři předčasně narozená koťata. „Jedno bohužel druhý den zalehla a další dvě se zatím drží. Jsou maličcí, máma má málo mléka, takže i dokrmujeme. Mámě podstrojujeme aby nabyla sil a měla dostatek mléka,“ informuje útulek.

Přestože se útulek potýká s nedostatkem financí a omezenou kapacitou, blýská se mu na lepší časy. Město poskytne útulku finance na provoz, a to jak vyšší měsíční paušál, tak jednorázový příspěvek na veterinární služby související s péčí o kočky a dalších 500 korun jako příspěvek na péči o každou kočku pocházející z katastru města Mladá Boleslav. Informoval o tom zastupitel Mladé Boleslavi Robin Povšík na svém Facebooku.

Město také jedná o kastračním programu, o což se zasloužili především uživatelé sociálních sítí. „Nemalé množství obyvatel začalo intenzivně řešit, že je v Mladé Boleslavi přemíra volně se pohybujících a rychle se množících koček. Řada z nich je přitom značně zbídačelých, což v dnešní době stále více humánního přístupu ke zvířatům je předmětem oprávněné kritiky. Osobně jsem za to, že se lidé na sociálních sítích ozvali a v drtivé většině i slušně zkritizovali přístup radnice, rád,“ bylo zveřejněno na Facebooku Hlas pro Boleslav. Nyní se bude řešit řada právních aspektů, rozsah programu, a hlavně celý systém. Program by měl být spuštěn na začátku příštího roku.