„Knihobudky jsou dvě. Jednu najdeme u domu Kultury a druhou v Severním sídlišti u bývalého minigolfu. Knihovna spolupracuje s městem při jejich doplňování a pořídilo je město,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Mladé Boleslavi Věra Kovaříková k projektu, který úspěšně funguje již druhým rokem.

Instituce budky „doplňuje“ jednou za čtvrt roku. Komu se líbí knížka, ten si jí vypůjčí. Zájemci si ovšem také mohou oblíbený výtisk ponechat a na místo přinést jiný, který se jim už třeba nehodí, nebo pro něj nemají místo v domácí knihovničce.

Shromaždiště vyřazených knih

Kde bere potřebný materiál sama knihovna? „Jsou to svazky, které odepisujeme, vyřazujeme, většinou doplňujeme jednu banánovou krabici,“ pokračovala Kovaříková.

Tentokrát ale při naplňování čekalo na ředitelku milé překvapení. „Knihobudku u kulturáku někdo doplnil těsně před námi, byla plná celkem nových knih. Do budky v sídlišti jsme umístili dvě bedny knížek, na které už čekala netrpělivá čtenářka,“ doplnila Kovaříková a poukázala, že zájem stran veřejnosti o literaturu opravdu existuje.

Projekt si pochvaluje i město. „Těší mě, že je o tuhle službu zájem, knížky se tady opravdu točí,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.