Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klinika se rozšiřuje, hodlá přesouvat ambulance

Mladá Boleslav - Na prostranství mezi městským bazénem a Klinikou Dr. Pírka panuje čilý stavební ruch. Vzniká tu nový objekt tohoto zdravotnického zařízení.

8.4.2017
SDÍLEJ:

Nová budova boleslavské Kliniky Dr. Pírka vzniká v sousedství městského bazénu. Hrubá stavba má být dokončena 3. května.Foto: Deník / Weiss Martin

„Dlouhodobý plán rozvoje zdejšího areálu vznikl už před lety. Po rekonstrukci stravovacího provozu, rozšíření ambulancí i lůžkové části a rekonstrukci operačních sálů a recepce přišel čas na zajištění adekvátních prostor pro ambulantní činnost Kliniky," komentuje výstavbu ředitel kliniky Stanislav Najman.

Zařízení se ale nerozšiřuje jen tak pro nic za nic. Jeho ambulance dlouhodobě čelí náporu pacientů a z kapacitních důvodů se v ordinacích střídají i různé odbornosti. Tomu by už koncem letošního roku měl být konec. Cílem je zvýšit dostupnost péče, a to v klidném, nestresujícím prostředí.

Autorem projektu nové budovy kliniky je vyhlášený český architekt Martin Rajniš, mimo jiné autor nové Poštovny na Sněžce. Právě jeho návrhu, který, jak už se u tohoto autora předpokládá, klade velký důraz na sepětí stavby s okolní přírodou, dali majitelé kliniky přednost. Sám Rajniš věří, že jím projektovaná stavba bude navržena na cenu Miese van der Rohe.

Zeleň na střeše

Protože stavba vzniká na místě, kterému dominuje pískovcový skalní masiv, který bylo během příprav nutné částečně odtěžit, rozhodl se architekt právě pro pískovec jako jeden z dominantních materiálů. Ze severní strany, která je vidět ze silnice na Jemníky, tak bude objekt vyzděn pískovcovými kameny a opticky bude splývat s okolním prostředím. Střecha by se měla zelenat živým porostem. Na jižní stranu orientovanou směrem ke skále bude objekt maximálně otevřený – o to se postarají prosklené stěny. Parkoviště pro více než 30 aut zůstane ukryté mezi budovou a skálou.

Do nového objektu se přesunou stávající ortopedická, neurologická, gastroenterologická ambulance, ambulance bolesti, fyzioterapie, vznikne tu nová ordinace praktického lékaře a počítá se rovněž se vznikem občerstvení pro pacienty. S hlavní budovou kliniky bude nový objekt propojen patnáctimetrovým mostem. V nových prostorách bude rovněž sídlit oční pracoviště firmy Top Esthetic.

„Především jde o zvýšení komfortu, kapacita se zvýší jen částečně," dodává ředitel kliniky.

Hrubá stavba má být podle harmonogramu dokončena začátkem května, celá stavba pak před koncem roku.

Autor: Martin Weiss

8.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení