„Po hodinách se střídaly besedy na témata, která zajímají právě ženy. Ačkoliv mezi návštěvníky se občas objevili i muži - ti především doprovázely těhotné maminky,“ uvedla mluvčí Klaudiánovy nemocnice Hana Kopalová.

O čem byla na akci řeč? Mluvilo se o trendech v porodnictví, o novinkách v dětské endokrinologii a alergologii, o nedostatku železa v krvi nebo o problematice oslabené ženské pánve, kdy si rehabilitační oddělení připravilo videoukázky vhodných cviků.

„Velký zájem byl o přednášku výživové poradkyně Marcely Avramopulu, která se poutavou prezentací zaměřila na výživu dětí,“ pokračovala Kopalová.

Sdružení LOONO (projekt prsa - koule) promluvilo o preventivním programu proti rakovině. Zájemci si mohli na modelech zkusit nahmatání třeba bulek na prsou nebo na varlatech.

Vedle toho fungoval také doprovodný program: lékařky plicního oddělení měřily kvalitu plic, studenti zdravotní školy změřili krevní tlak a zkontrolovali cukr v krvi. „Připravena odpovídat na dotazy byla koordinátorka nemocničních dobrovolníků i vrchní sestra hematologicko-transfuzního oddělení, která poradila budoucím dárcům krve,“ dodala Kopalová.

Boleslavané měli také zájem o měření tělesného tuku nebo o čištění zubů. Nejmenším pak městská policie připravila dopravní hřiště a Český červený kříž lidem zopakoval zásady první pomoci.