„Nemocnice má vytvořenou dostatečnou zásobu zdravotních pomůcek pro bezproblémové fungování, pro zajištění kvalitní zdravotní péče a ochrany zdraví svých zaměstnanců,“ předeslala mluvčí.

Nemocnice kvůli hrozbě koronaviru podniká preventivní kroky. Již koncem týdne zasedal krizový štáb, který sleduje vývoj. „Od pondělí 2. března bude tato skupina diskutovat situaci každý den,“ doplnila Kopalová. Kromě vývoje a výskyt nemoci sleduje skupina i zásobování nemocnice.

Veřejnosti pak v otázce koronaviru lékaři z nemocnice doporučují v první řadě důsledné dodržování základních hygienických návyků. Pokud se ale člověk cítí nemocen, neměl by to podceňovat. O to více, jestli se pohyboval v zemích, kde je již nákaza potvrzená. Pokud tomu tak bylo, v následujících 14 dnech po návratu by měl sledovat svůj zdravotní stav se zaměřením na příznaky počínajícího respiračního onemocnění. Pokud se objeví, je stěžejní zůstat doma a přivolat si lékaře.

Online reportáž

Pokud se nemocnému nepodaří spojit se svým praktikem, je možné od 17 do 22 hodin v pracovní den, v sobotu a v neděli od 8 do 20 hodin zavolat na lékařskou pohotovost Klaudiánovy nemocnice na telefonní číslo 326 74 2251, kde poskytnou další instrukce.

close Koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in